x-kom hosting

Upgrade PC pod względem przewiewu

kirkorE
utworzono
utworzono

UPGRADE KOMPUTERA POD WZGLEDEM WENTYLACJI 

 

PŁYTA ASUS PRIME B660M-A WIFI D4 

Cześć, kiedyś prosiłem o najlepsza budę, ale dziś proszę o najlepsze RAMy(RGB) i itemy zeby była wichura w obudowie do 2000zł (w tym chłodzenie aio może być 240 lub 360) 

Wymagam:

-Wszystko RGB ramy wenty aio itp

-Maksymalnej ilości wentylatorow na dole też bym chcial zeby chłodziło karte 

-Sensowną obudowe która zapewni miejsce na takie wenty 

-2x16gb taktowania proszę doradźcie i timingi 

Budżet to 2000zł więc wiadomo, że nie pozwolę sobie na jakiegoś prestiżowego fractala ale mam nadzieję że coś znajdziecie

 

Procek to i5 12400f, a aio chce zeby ciekawie to wyglądało i w przyszłości przyda się na innego procka

Sławomir
komentarz
kirkorE
komentarz
komentarz

@Sławomir teraz mi powiedz czy te wentylatory są dobre skoro są tak drogie? I czy warto dqwzc je do lancoola 3 na gore i fabryczne 3 z pdzodu i 1 z tyłu albo po prostu powiedz mi jaka będzie najlepsza opcja aby zbić temperatury GPU

Sławomir
komentarz
komentarz

Jakiego GPU? bo nie podałeś modelu i producenta.

 

Jak dla mnie powinny wystarczyć te co są w budzie + AiO na górze.

 

16 minut temu, kirkorE napisał:

te wentylatory są dobre skoro są tak drogie

Są ARGB, i dość mocno wieją robiąc przy tym trochę hałasu.

Chciałeś takie żeby wiało..

kirkorE
komentarz
komentarz

https://www.x-kom.pl/lista/luxwx8m48

Czy wszystkie wentylatory w tym upgrade uda mi się połączyć i podpiąć do płyty czy zabraknie miejsca na ich podłączenie? Wybrałem 2x3pack bo daje 3 na górę i 3 na dół 

Sławomir
komentarz
komentarz

Wentylatory można łączyć razem, przez co finalnie do gniazda podpinasz jeden kabel, który zarządza zestawem.

kirkorE
komentarz
komentarz

@Sławomir czyli bez problemu jakos to ogarne na mojej plycie ? 

jeszcze waz napisze ze to 

asus prime b660m-a wifi d4 

I obsłuży ona łącznie 10wentylwtorow w obudowie?

Sławomir
komentarz
komentarz

Obudowa posiada, kontroler RGB i kontroler wentylatorów z których wychodzi przewód PWM i rgb.

Wentylatory z zestawów łączysz w pakiety

 

2x 3 wentylatory. 

Czyli potrzebujesz 3 gniazda do obsługi wentylatorów 

Kontroler obudowy podpinasz pod

 CPU opt. Resztę pod sys fan 1 i 2.

 

RGB/ argb też powinny być 3 kabelki do wpięcia i tych złącz na płycie też wystarczy.

kirkorE
komentarz
komentarz

@Sławomir wziąść 3 pack lian li wenty za 190zp czy doplacac do tych co wyslales? Jak mozesz to powiedz czym sie różnią 

Sławomir
komentarz
komentarz

Z tymi Lian li możesz mieć problem z ilością gniazd na płycie głównej. niby dają tam jakieś splitery ale opis i zdjęcia są marnej jakości.

 

phanteksy mają 60 miesięcy gwarancji.. lian li tylko 24 miesiące.

kirkorE
komentarz
komentarz

@Sławomir co lepiej chlodzi?

Sławomir
komentarz
komentarz

Oba generują identyczne ciśnienie statyczne, jednak phanteksy mają większy przepływ powietrza CFM.

Więc to one generują więcej wiatru.

kirkorE
komentarz
komentarz

@Sławomir a z tym budżetem 2 koła ogarnalbys mi jakiś upgrade? Wymagam rgb wszystko i napewno nową buda która ma duzy odstep między gpu a piwnicą 

To moj komp 

https://www.x-kom.pl/lista/4tvrx7bam

Jestem w stanie sellnac jakąś część i kupić inna

 

Gram w fhd 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.