x-kom hosting

Wymiana Karty Graficznej na inną

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Sławomir ,
BobekPsychoMaster
utworzono
utworzono

Witam, po kilku latach postanowiłem zamienić swoją kartę graficzną i dokonać zmian w komputerze. Obecnie posiadam:

HP Omen Obelisk z płytą główną HP 84FD bazującej na chipsecie H370 i podstawce LGA 1151

Procesorze i7 8700 3.2Ghz 6 rdzeniowy oraz ram 16 GB DDR4

 

Wymienić chce obecną kartę graficzną GTX 1050ti 4GB GDDR5 na mocniejszą do 1500 zł, plus wymienić zasilacz (obecny to 300W). Chciałbym się poradzić co i jak, gdyż rzadko wymieniam komponenty. Jeżeli trzeba to podam inne specyfikacje potrzebne lub zdjecia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

PS: Jeżeli napisałem to w złym miejscu, to przepraszam i proszę o przeniesienie pytania do odpowiedniej kategorii.

Sławomir
komentarz
komentarz

Zasilacz musisz sobie zmierzyć obecny ile ma cm długości.

Pomimo faktu że jest on w standardzie ATX, to długość między zasilaczami (jak daleko wchodzi w głąb obudowy) różni się w stosunku do tego ile moc są wstanie dostarczyć.

 

Kartę też musisz sobie zmierzyć jaka wejdzie do tej puszki.

Czy jest tam ograniczenie tylko do modeli 2-slotowych( z tego co widziałem będzie to raczej ograniczenie do konstrukcji dwu slotowych i dwu wentylatorowych), czy mogą być szersze. Tak samo z długością.

 

Jak podasz te parametry to będzie można coś doradzić.

xardas228
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model zasilacza ponieważ przydałoby się wiedzieć jaki rozmiar Ci tam wejdzie do tej obudowy(SFX,ATX?) Jeśli 1500zł jest na samą kartę to szukałbym promki na 6700XT. Pytanie też w jakiej rozdzielczości grasz i z jakim odświeżaniem/Hz? Patrząc na posty z forum HP twoja płyta główna powinna ogarnąć inne grafiki, jedyne co to rozmiar mógłby być problemem. Widzę po forum że raczej masz zwykły zasilacz ATX, ale lepiej się upewnić i pytanie czy 1500zł jest na kartę i zasilacz?

BobekPsychoMaster
komentarz
komentarz

:D

Dziękuję za szybką odpowiedź, niestety wyszedłem z domu i będę w stanie zmierzyć wszystko jak wrócę.

 

Co do wglądu to jest mniej więcej to co tu jest w artykule, oprócz karty graficznej : https://www.pcworld.pl/news/HP-OMEN-Obelisk-875-0001nw-test-desktopa-dla-graczy,413066.html

 

1500 do taki pułap do samej karty, zasilacz osobny budżet.

BobekPsychoMaster
komentarz
komentarz

Karta obecna ma ok. 14-15 cm długości i i 11 szerokości.

Zasilacz jest od HP 300w (nie widzę nazwy modelu) ma długość14 cm długości i około 13 cm szerokości.

Między kartą a zasilaczem jest około 3 lub 4 cm odległości (licząc od wiatraczka chłodzącego).

IMG_20230730_202339.jpg

IMG_20230730_202347.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
Sławomir
komentarz
komentarz
BobekPsychoMaster
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za pomoc!

  • 6 miesięcy później...
Rafał1111
komentarz
komentarz

Hej odkopuje temat;)

Mam takiego samego kompa i przyszedł czas na zamiany na lepsze

Potrzebuje zasilacz i kartę graficzną ktoś cos poleci?

Najlepiej jak by ktoś link odrazu wstawił z ofertami.

Tak do 2500zł razem
Z góry dzięki :lol2:

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.