x-kom hosting

chlodzenie aio nie chlodzi

aio pomocy
utworzono
utworzono

Cześć,

chlodzenie przestalo dzialac z dnia na dzien, temperatury jakby tego chlodzenia w ogole nie bylo. Przeskok z 40 na pulpicie do 100 po czym nastepujr wylaczenie komputeta. Jest to Navis 240 argb od silentum pc. Wspomne, że po usterce postanowiłem wymienić płyn oraz pastę, w płynie znalazłem minerały a sam płyn był mętny? Chłodzenie ma 2 lata, gwarancji nie ma i nie wiem czy to czas aby wymienić chłodzenie czy jest cos co moge jeszce zrobic

PS. Mistyczny taniec szamana tez byl wykonywany

Qsson
komentarz
komentarz

Słychać jak pompa chodzi przy uruchomieniu?

aio pomocy
komentarz
komentarz

@Qsson

 

wstawione zdjecie to temp po pierwszym wlaczeniu.

Podsyłam film, nie znam sie jakos specjalnie

IMG_2687.jpeg

Qsson
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że nie masz cyrkulacji wody, ja na tych nagraniach nie słyszę żeby zaciągało płyn, ale może to specyfika tego aio. Do jakiego pinu masz podpiętą pompę wody? Może masz za małe napięcie 

aio pomocy
komentarz
komentarz

cpu fan, tak jak na instrukcji. Problem w tym, że komputer przez 2 lata funkcjonował, a przez ten okres nie zmieniałem konfiguracji pinów

Qsson
komentarz
komentarz

Jaka to płyta główna? U mnie jest specjalny pin pod pompę, może u ciebie też sie znajdzie. 

aio pomocy
komentarz
komentarz

aorus gigabyte b450

Qsson
komentarz
komentarz

Nie widzę w specyfikacji dedykowanego pinu do pompy. Jedyne co bym jeszcze spróbował to przyłączenie kabelka do dowolnego innego pinu zasilającego wentylatory, żeby wykluczyć uszkodzenie aktualnego pinu. Jak i to nie pomoże to chyba serwis zostaje, albo wymiana tej pompy. 

Ewentualnie skoro znalazłeś w wężyku jakieś minerały, to może gruntowane czyszczenie przewodu i pompy by pomogło. Możliwe że to one są odpowiedzialne za brak cyrkulacji

 

aio pomocy
komentarz
komentarz

@Qsson jedynie jak takie czyszczenie przeprowadzić? 

Qsson
komentarz
komentarz

Może zerknij na to, on też miał jakieś opyłki w układzie

 

aio pomocy
komentarz
komentarz

sprawdzę dokładnie, jedynie zastanawiam się skąd wezmę kwadratowy śrubokręt?

anioł2009
komentarz
komentarz

Ciezko będzie ale sa zestawy srubokretow z takimi egzotycznymi koncowkami, dobrze by bylo zeby zajal sie tym ktos kto ma ogarniecie w temacie zeby nie zapowietrzyc aio lub nie zatrzeć pompy o ile jeszcze dziala. Generalnie spc to takie troche jednorazowki...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.