x-kom hosting

Ram do Asus Z170 Pro Gaming

kyziol
utworzono
utworzono

Cześć.

Chciałbym wymienić moje obecne kości pamięci G. Skill 2x 8GB 3200 MHz CL16 na 2x16 GB 3200 MHz (płyta obsługuje maksymalnie 3400MHz).

Nie mogę nigdzie znaleźć takich samych kości jakie ja mam, zatem chce oszczędzić sobie kłopotu i wrzucić nowe. Jaka pamięć będzie kompatybilna? Z tego co producent podaje w specyfikacji żadne nie są produkowane a i tak nie występują tam kosci 2x16GB. 

Jeśli wybiorę jakieś Kingstony czy Lexary, ustawie XMP to będzie śmigać ?

Czy czeka mnie rozczarowanie i będą się gryzły z płyta ?

 

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Na XMP nie ma nigdy gwarancji. Same RAMy natomiast działać powinny, ale też różne kwiatki z tym bywają. Najlepiej zaktualizować BIOS do najnowszego i zamawiać RAM, jaki będzie opłacalny. Kwestia też procesora, Skylake obsługiwał nominalnie 2133MHz, Kaby Lake 2400MHz, ale piszesz, że masz już moduły 3200MHz, więc rozumiem, że działają bez zarzutu. ;) 

leelareso
komentarz
komentarz

zawsze możesz ustawić na sztywno gdy xmp nie zadziała ( w z170 pro gaming od asusa miałem problem z tym po aktualizacji biosu do najnowszego)

kyziol
komentarz
komentarz

Po którejś aktualizacji rzeczywiście XMP nie działało i miałem ustawione na sztywno. A teraz  mam wrzucone XMP i ram stabilnie pracuje na 3200MHz. 
Dzięki za szybką pomoc, zamawiam nowe kości i zobaczymy. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.