x-kom hosting

Topowy komputer - randomowe spadki FPS

Anyeor
utworzono
utworzono

Witam,

 

Niedawno złożyłem kompa z najlepszych podzespołów, lecz dostrzegłem, że miewam w GTA 5 spadki FPS (do ok 40) i to trwa losowo co jakieś 2-3min grania a długość spadku to ok. 0.5s po czym wraca do normalnych FPS.

 

Sprzęt to: 

i9-13900k
silent loop 2 360mm od be quiet
msi rtx 4090 gaming trio
zasilacz Corsair AX1600i 1600W 80 Plus Titanium
płyta główna asus rog strix z790-f gaming wifi
ram Kingston FURY 64GB (4x16GB) 6000MHz CL32
dysk samsung 990 pro m2 2TB
windows 11 pro

 

dodam tylko tyle, że tylko w tej grze generalnie raczej występują zauważalne spadki FPS, w innych raczej aż tak nie.

 

Czy jest osoba na tym forum, co ogrania analizowanie logów z HWInfo? Chodzi o plik CSV. Odpłatnie oczywiście, cenię czas każdej osoby.

 

Pozdrawiam i liczę na chętnego co mi pomoże poprawić stabilność PC za $.

Anyeor
komentarz
komentarz

Problem rozwiązałem. Problemem był silnik gry GTA 5. Grafika renderuje więcej niż 188 fps na ultra ze wszystkim, przez co są spadki fps bo jest blokada na 188 fps: 

tutaj podsyłam link objaśniający: 

 

 

generalnie rozwiązanie problemu pomogło ograniczenie FPS - czyli włączenie opcji v-sync w opcjach grafiki do 144 fps (tyle moj monitor ma hz)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.