x-kom hosting

inne ramy

slawer
utworzono
utworzono

Witam chciałem dokupić ramu mam w tym momencie 2X4 i został mi juz tylko jeden slot po 2 blokuje chłodzenie i mam takie pytanie czy mogę jedną kości kupić 8gb innej firmy czy to będzie dobrze działało ?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

tym sposobem spowolnisz sobie komputer rezygnując z dualchannel i kwestia tego, że może ci ram nie działać jak kupisz innej firmy i o innych parametrach - pojemność,, częstotliwość, timingi. Lepiej by było gdybyś kupił 2x8 nowe

Edytowane przez leelareso
  • Dziękuję 1
slawer
komentarz
komentarz

Ja mam DDR3 więc mi nie zależy tylko chodzi mi o to że gierki potrzebują teraz 16 GB a ja mam 8 a niechęć ładować w ten komputer nie wiadomo ile kasy bo będę za rok może półtora kupować nowy

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

akurat ramy to najtańszy komponent w komputerze, 16gb ram dd3 możesz na allegro znaleźć za 100zł. Tylko powiedz co to za interes jak dołożysz do 16 gb ramu ( ta, zmniejszy to delikatnie przycięcia ale co z tego gdy całościowo stracisz ilościowo na fps szczególnie na ddr 3 w niektórych grach jest to nawet 20-30 fps)

Edytowane przez leelareso
  • Dziękuję 1
slawer
komentarz
komentarz

to mówisz żeby nie rezygnować z dualu sprzedać i kupic 2 kości po 8 gb?

slawer
komentarz
komentarz

ram.png

spd.png

Mogeto
komentarz
komentarz

Są wysoko taktowane jak na DDR3. Takiego ramu w wersji LowProfile ciężko będzie dostać. Wygodniej będzie sprzedać obecny RAM i kupić 2x8.

  • Dziękuję 1
slawer
komentarz
komentarz

te są takie same będą dobre G.Skill RipjawsX DDR3 16GB (2 x 8GB) 2400 CL11 ??

Mogeto
komentarz
komentarz

Tak

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.