x-kom hosting

[5000-6000 zł] Lekki pro-book laptop 14-15" do obróbki wideo i gier

hisu
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć,

Szukam laptopa 14-15 (raczej 14) cali o profesjonalnym wyglądzie (bez światełek, rzucających się w oczy logo, potężnych wlotów), który będzie służył do obróbki foto/wideo i okazjonalnie gier. 
Ważne dla mnie są: łatwość transportu (14-15 cali), wydajność i łączność (transfer danych), również dobry ekran (najlepiej 100% sRGB, może OLED?). 
Inne wymagania:
- minimum 16 GB RAMu lub możliwość rozbudowy

- minimum RTX 3050ti 

- minimum 500 GB (lepiej 1TB) lub możliwość rozbudowy

- koniecznie w ratach, najlepiej 0% 

 

Znalazłem np. coś takiego asus-vivobook-pro-14x-n7401ze , ale odstraszają USB 2.0 i nienajlepsze opinie dotyczące przegrzewania się (aczkolwiek obejrzałem tylko jakieś filmiki na ten temat).

Może jesteście w stanie coś polecić? Dzięki! 
 

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak ma być OLED to moim zdaniem w tym budżecie warto zerknąć na ASUS Vivobook Pro 15 i5-12500H/16GB/512/Win11 RTX3050 OLED za 5 999 zł. Ma świetny ekran o wysokiej rozdzielczości, 12 rdzeniowy procesor i5, 16 GB RAM o wysokim taktowaniu.

 

Z mocniejszą grafiką jest Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5 6600H/16GB/512/Win11 RTX3060 165Hz za 5 799 zł. Ma matowy ekran IPS 165 Hz z pokryciem barw 100% sRGB, NVIDIA G-Sync, 6 rdzeniowy procesor Ryzen 5, 16 GB RAM o wysokim taktowaniu, grafikę RTX 3060 o mocy 140 W i możliwość montażu drugiego dysku.

anioł2009
komentarz
komentarz

Lepiej legion, asusy odradzam.. vivobooki pro i pro arty dostały aktualizację która zbrikowała tysiące urządzeń i dane są nie do odzyskania. A asus jeszcze się do tego nie odniósł.

iSkuL
komentarz
komentarz

Ja bym sprawdził tę ofertę:

RT3060-15PL50 RTX3060/Ryzen 7 6800H/16GB DDR5/1TB SSD M.2 z kodem LATO2023 masz go już za 4299, wydaje mi się dobrą ceną za świeży procesor 6generacji AMD i RTX3060 z TGP 130W. Laptop jest bardzo stonowany i ma jedynie LOGO DM na klapie. Jest cały czarnym, więc wygląd moim zdaniem na plus. Parametry też są bardzo dobre. Ekran o odświeżaniu 144Hz. Nie jestem pewny czy ma 100% SRGb, trzeba by dopytać. 

Sobiepan
komentarz
komentarz
22 godziny temu, iSkuL napisał:

świeży procesor 6generacji AMD

nie wciskaj głupot, teraz już jest 7 generacja procesorów AMD 

iSkuL
komentarz
komentarz

@Sobiepan To prawda, że jest, ale mimo wszystko 6 gen jest świeżym procesorem ;) Ludzie dalej polecają 11 gen od intela :D

Sobiepan
komentarz
komentarz

6-gen to refresh 5, która występuje tylko w laptopach 

 

osoby które polecają 11 gen intela to chyba się nie znają na rzeczy 

hisu
komentarz
komentarz

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. A jakie macie opinie nt. Lenovo Legion Slim? W październiku do sprzedaży ma wejść wersja 14" i zastanawiam się, czy na nią nie zaczekać. 

pabloesc
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, jak na razie dostępny jest tylko większy Lenovo Legion Slim 5-16 i5-13500H/16G/512 RTX4050 144Hz laptop jest elegancki i smukły. Mniejsza 14-stka może być cieplejsza podczas grania, natomiast jeśli chcesz mniejszy 14 laptop, to warto poczekać. 

 

Prosaid
komentarz
komentarz

@hisu Jeżeli Ci się nie spieszy z zakupem to warto, tym bardziej że aktualnie ceny laptopów idą w dół.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.