x-kom hosting

Gniazdka "internetowe" w mieszkaniu

kwasuu
utworzono
utworzono

Cześć, 

mam zapytanie dotyczące gniazd, w mieszkaniu mam 3 gniazda internetowe, chyba powinienem nazwać je Ethernet - zdjęcie w załączniku (ethernet), dodatkowo są też gniazdka antenowe (zdjęcie w załączniku r tv), całość zaprojektowana pierwotnie / lub przez poprzedniego właściciela, więc ostatecznie nie wiem czy działają, ale chciałbym sprawdzić. Najpierw jednak chciałbym zrozumieć jak powinno to działać, ponieważ dotychczas zawsze pracowałem na kablach puszczonych bezpośrednio z routera. 

 

Zastanawiam się czy mogę je wykorzystać w następujący sposób. Podpiąć router do takiego gniazdka i już z dwóch innych gniazd kablem podpiąć się do komputerów, otrzymując Internet kablowy? Jeżeli tak, to czy jedno z 3 gniazd jest "gniazdem głównym", do którego powinien być podpięty router, czy nie ma to znaczenia? Jak najłatwiej sprawdzić, czy te gniazda działają? 

 

Pzdr! 

ethernet.jpg

r tv.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

Najłatwiej jest podpiąć do jednego gniazda router, a do drugiego komputer/laptopa i puścić z niego ping na router. U mnie w budowanym mieszkaniu została położona skrętka i przy routerze będzie kilka gniazd, które będą z nim połączone i oddawały internet różnych punktach domu.

Jeśli nie masz takiego punktu, gdzie jest kilka gniazd obok siebie lecz tylko jednym router łączy się z większą ilością urządzeń, możliwe jest, że gdzieś jest rozdzielacz, a to nie jest najlepsze rozwiązanie.

Znalazłem też, od czego jest gniazdo R... możesz podłączyć koncentrykiem antenę do radia. :D

  • Super 1
kwasuu
komentarz
komentarz

Kurde, na korytarzu (na logikę tutaj powinna być ta skrętka o której piszesz), są dwa gniazdka obok siebie, ethernet i zwykłe, w dwóch pokojach jest identyczny układ :). A wiesz moze jak sprawdzić, które gniazdo to skrętka? 

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

Skrętka jest podłączona do gniazd ethernet. ;) R i TV to złącza koncentryczne, z jednym drutem. A te kilka gniazdek obok siebie to miałem na myśli kilka gniazd ethernet, a jak rozumiem, wszędzie masz po jednym. :) 

kwasuu
komentarz
komentarz

wszędzie jedno ;P ok wszystko jasne, teraz musze sprawdzić, czy działają. dzięki 

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

Ogólnie w przypadku trójnika to, według tego co wyczytałem, dostajesz tylko dwie pary przewodów na urządzenie zamiast czterech, co da Ci maksymalnie prędkość 100Mb/s w half duplex. Zależy wszystko od potrzeb, ale nie jest to za wiele jak na dzisiejsze standardy, szczególnie gdy jest nim prędkość 1Gb/s w full duplex, czyli dwustronnym przesyle informacji w tym samym czasie. :) 

kwasuu
komentarz
komentarz

@Jack Callahan ja swój PC mam podpięty bezpośrednio do routera, więc ten temat jest rozwiązany, a docelowo te kable głównie są potrzebne do rzutnika w sypialni, więc mam nadzieje ze na netflixa itp starczą ;). niestety z tego co sprawdziłem na te chwile laptopem, podpiąłem gniazdo do routera i potem lapka do innych wejść, żadne nie podpięło mi neta na kablu ;/ 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.