x-kom hosting

Acer Aspire 5560 potrzebny Bios

gt82
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.laptop służył bardzo długo..Ostatnio coś mu się zaczęło dziać dziwnego.Najpierw przy starcie brakowało opcji do wejścia w bios czy też wyboru boot.pomagało wyjęcie baterii i wciśnięcie guzika POWER na kilka sekund..Zauważyłem też żę jak wybiorę wyłączenie systemu to obraz gaśnie ale guzik power i dioda nadal świeci.Trzeba przytrzymać włącznik.wyjąłem baterię od biosu ale nic nie pomogło.Ostatnią deską ratunkuj jest chyba flash biosu ale jak na złość Acer na swojej stronie usunął wszystko co z tym modelem było związane..obecna wersja na płycie to 1.15 Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Przy awariach trzeba uważać z flashowaniem BIOSu, bo można jeszcze bardziej namieszać, chyba że system działa bez zarzutu.

Wyłączanie systemu potrafi trwać nawet kilka minut, jeśli jest jakaś wada w systemie. Próbowałeś czekać do końca, aż się sam wyłączy?

Rozumiem, że rozruch przebiega normalnie, tylko bez ekranu początkowego? Przy quick/fast boot może być on pomijany.

Spróbował bym postawić po prostu system na nowo na początek... chyba że był stawiany i bez zmian.

gt82
komentarz
komentarz

@Jack Callahan system stawiany kilkukrotnie..Chyba nie ma to różnicy że oba dyski były wcześniej w PS3...Ogólnie sam system działa prawidłowo.Na dole przy starcie jest pasek i tam widać że mamy do wyboru F2.Jeżeli się nie wyświetli to system się zatrzyma podczas ładowania chwile po zniknięciu postu.Wyciągam baterię , wkładam i jest ok z tym że system musi dokonać naprawy.. działa normalnie tylko zamykanie działa jak pisałem..wyłącze guzikiem i do momentu ,kiedy znowu nie wyświetli bios tego info ,startuje normalnie.Gorzej jest z aktualizacją która potrzebuje restartu a on nie następuje :)

Jack Callahan
komentarz
komentarz

W sumie, mam trochę starych laptopów i też miałem różne problemy z uruchamianem... W większości to zapewne zużycie sprzętu. Tutaj też bym szedł w tym kierunku, lecz to wygląda jeszcze na rozwiązywalne. Ale patrząc po stronie wsparcia, pewnie też mają politykę usuwania danych przestarzałych modeli, więc ze znalezieniem BIOSu mogą być problemy. :niepewny: Na ten moment brak innych pomysłów. :(

HAKELBERY
komentarz
komentarz
9 godzin temu, gt82 napisał:

Ostatnią deską ratunkuj jest chyba flash biosu ale jak na złość Acer na swojej stronie usunął wszystko co z tym modelem było związane..obecna wersja na płycie to 1.15

Na takim zechu chcesz obić flash? Oddaj to na serwis do Rakowieckiego

gt82
komentarz
komentarz

@Jack Callahan wszystkie stery mam ale biosu niestety sobie nie skopiowałem :/

 

@HAKELBERY z chęcią Ciebie bym oddał na serwis bo widać że nawet problemy masz z podstawową rzeczą jaką jest poprawne pisanie.Szrot jak nic...

  • Super 1
  • Haha 1
gt82
komentarz
komentarz

@Jack Callahan wyciągnąłem baterię(dużą zasilającą laptopa) na noc i po włączeniu data się zgadza a godzina same zera.Czyżby bateria biosu niedomagała?Wiem że przy słabej mogą dziać się cuda.Mierzłem to miała 3.2V napięcia także powinna być ok.

 

PS:Może trzeba by było przenieść temat bo dział się zaczyna rozjeżdżać z wątkiem  :)

Jack Callahan
komentarz
komentarz

W sumie... Jakie tam masz RAMy w laptopie, tj. jaka konfiguracja?

Ogólnie z paroma sprzętami miałem i problemy z uruchamianiem i z zegarem RTC, lecz głównie kończyło się u mnie, że "ten typ tak ma". Jedną starą płytę główną kupiłem jakiś czas temu za grosze, to wszystko ładnie działa, bateria świeża, a przy każdym odłączeniu od prądu CMOS error i reset ustawień. :P 

  • 3 tygodnie później...
gt82
komentarz
komentarz

Proszę o przniesienie tematu..

 

Instalacja win7 i wszystko działa normalnie.Idąc tym tropem znalazłem wątek z odpowiedzią :

 

I know it's been awhile since you posted your problem (and maybe you already solved it) but anway. I've had the same problem with the same laptop and solved it.

 

The problem is poor UEFI implementation of Phoenix Secure Tiano BIOS in combination with GPT-partitioning. What you have to do is remove all partitions (INCLUDING BOOT PARTITION!) which were created by your clean Win 8.1 install. After that F2 into BIOS and set it to Default Settings, Save and Exit. Reboot and only then do a new install but this time FORCING the use of MBR instead GPT. Et voila, you're done.

 

Hope that it helps you and others with the same problem.

 

Pytanie jak wymusić MBR zamiast GPT

Jack Callahan
komentarz
komentarz
2 godziny temu, gt82 napisał:

Pytanie jak wymusić MBR zamiast GPT

Zapewne chodzi o postawienie systemu na dysku z tablicą MBR. To trzeba pendrive z instalatorem zbootować w trybie standardowym, nie UEFI. Wtedy z dysku docelowego usuwasz wszystkie partycje i przy rozpoczęciu instalacji dysk jest formatowany w MBR. ;) 

gt82
komentarz
komentarz

@Jack Callahan

 
 

 

shift + f10

 

diskpart

 

list disk

 

select disk 0

 

clean

 

convert mbr

 

PO takim zabiegu i instalacji win10 i tak mam zwiechy oraz gpt.

zainstalowałem dziś win7 i na niego bezpośrednio w systemie uaktualnienie do dychy z tego samego pena.O dziwo system chodzi lapek sie normalnie zamyka.Niech mi to ktoś wyjaśni...

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.