x-kom hosting

Asus ROG Strix B650-A 30 sekundowe opóźnienie

Lemcio
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Ostatnio zrobiłem upgrade komputera na AM5 i kupiłem płytę główną Asus ROG Strix B650. Wszystko działa chyba dobrze, ale mam problem z długim wczytywaniem, od momentu naciśnięcia przyciska power trzeba czekać 30sekund aby zobaczyć logo płyty głównej i możliwość wejścia do biosu, przez 30 sekund nic się nie dzieje, później już bardzo szybko uruchamia się system, mój zasilacz to be quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-680W, na wcześniejszej sprzęcie nie było problemów Socket 1150. Nie wiem czy tak ma być, czy może to wina zasilacza, a może płyty głównej/Bios lub jeszcze czegoś innego? Wszystko co nie potrzebne odłączyłem - kartę graficzną, dodatkowe dyski zostawiłem tylko systemowy M2, jedną kość ram i wszystkie wentylatory, nie wiem co jeszcze mógłbym odłączyć, ale nie pomogło. 




Poniżej filmik na którym widać jak zachowuje się sprzęt
https://www.youtube.com/watch?v=2LcwsQXVdz8

Nawet mam problem z Benchmark 

Benchmark.thumb.jpg.7e7f7fcce872e4a7f884b5032e091df3.jpg


Z góry dziękuję za pomoc. 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Szukał bym problemu w błędnej konfiguracji BIOSu lub niekompatybilności z RAM. Zasilacz jeśli stary, też może mieć już swoje problemy. Memtesta bym spróbował zrobić. W ogóle, co to za moduły RAM?

Lemcio
komentarz
komentarz

Nie mam innego zasilacza ale myślałem, aby zamówić coś na test i zwrócić po kilku dniach, co do Ram - Kingston Fury Beast RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL36
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.