x-kom hosting

Dziwne zachowanie klawiatury w laptopie

Hikaru007
utworzono
utworzono

Witam

Piszę ten problem w tym dziale bo myślę że problem leży w systemie(oby)

Posiadam laptopa z systemem windows10 i Jeśli piszę bardzo długo albo gram, to nagle klawiatura przestaje reagować na żadne klawisze, albo zacznie pisać jednym ciągiem ostatnio naciśnięty klawisz.
Oto jeden z przykładów, (proszę tego nie brać że to dzieje się właśnie teraz)
Lubię głaskać mojego kotaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ta opcja Sticky Keys jest wyłączona jak coś.

I będzie to "a" pisać w nieskończoność dopóki nie zrobię tych rzeczy
-Zamknę i natychmiastowo otworzę pokrywę z monitorem
-Zrobię reset
-Bądź go wyłączę i zaraz włączę
-Uruchomię jakąś grę z ikony na pulpicie, oczywiście jeśli klawisz zablokuje się np na literze S to będę musiał włączyć grę co zaczyna się na tą literę bo inne klawisze przestają reagować.

W przypadku resetu i wyłączania to rzadko to robię, głównie to zamykam pokrywę z monitorem i jeśli to możliwe to włączenie gry z pulpitu.
Miałem z tym problemem udać się do serwisanta to ten odmówił przyjęcia bo chciał abym mu ten problem pokazał u niego na miejscu,  jak ten problem pojawia się nie zależnie ode mnie po długim nie ustalonym czasie.
.Aha! klawiatura jest też czysta więc żadnego brudu nie ma co miałby wpływać na taki problem.
Tym bardziej nie mam żadnych wirusów czy innych robali w systemie,  Niestety nie posiadam podpinanej pod USB klawiatury aby sprawdzić ten ten problem tam też występuje.
Choć nie ukrywam, jak gram w jakąś grę pod wpiętego joypada to problem nie występuje.

Normalnie jestem sfrustrowany  kiedy miałem przed laty laptopa z Windowsem 7 to wszystko tam działało jak należy, Ba! stary laptop z windows XP brata mojego znajomego też nie sprawiał takich problemów.

Sobiepan
komentarz
komentarz

co to za konkretny model laptopa? w menedżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników przy klawiaturze?

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Takie przeciąganie sygnału z klawiatury to raczej typowe dla wady klawiatury. :hm:Choć potem po restarcie działa normalnie, nawet po kliknięciu tego samego znaku? Kliknięcie ponowne przy przeciąganiu go nie przerywa? Hmm... może to być problem kontrolera klawiatury.

Hikaru007
komentarz
komentarz

@Sobiepan
Asus ROG GL503VD
Która zakładka w menedżerze urządzeń?

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

Coś takiego pokaż w menedżerze urządzeń.

image.png.ac551210f0ee2146022a4da0481223a7.png

Edytowane przez Jack Callahan

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.