x-kom hosting

Awaria

pablo56
utworzono
utworzono

Wyświetla mi się taka wiadomość a gdy chcę włączyć albo zainstalować jakiś program to nie mogę. Proszę o pomoc.

IMG_20210412_173723.thumb.jpg.011acc2724ede9f6bee867af788b9bce.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz

BIOS wyświetla dyski poprawnie? Ustawienia bootowania, zarówno kolejność i funkcje?

pablo56
komentarz
komentarz (edytowane)

 

 

 

 

1689891776316.jpg

pablo56
komentarz
komentarz
Jack Callahan
komentarz
komentarz

A co się z RAMem stało? Masz dwie kości o różnych pojemnościach? Tak wygląda w BIOS. :huh: Poza tym widzę, że w sekcji boot masz tylko HDD... niedobrze czegoś brakuje.

pablo56
komentarz
komentarz

@Jack Callahan Tak, mam dwie kości jedną 8GB RAM a drugą 16, to źle? A co do HDD nie mam pojęcia o co chodzi.

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest widoczny Goodram Cx400 512GB jako sata6_1, dysk nie jest niby widziany jako SATAFIRM S11, ale i tak mógł paść. Na nim jest system?

Jeśli masz problem z instalacją na tym dysku, mógł on się przestawić w tryb tylko do odczytu.

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

Wrzucanie różnych modułów pamięci nie jest dobre, a modułów o różnych pojemnościach to w ogóle. Sprzęt jest jednak tak robiony, żeby to działało. Spróbuj uruchomić komputer na jednym module RAMu, choć nie sądzę, że to rozwiąże problem.

pablo56
komentarz
komentarz (edytowane)

@xardas228 Jest na SSD

@Jack Callahan A jak to zrobić?

xardas228
komentarz
komentarz

To na jakim dysku jest system?

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Emm... wyjąć jeden moduł z płyty głównej. :rolleyes:

pablo56
komentarz
komentarz

@xardas228 jednak jest na tym Cx400 512GB 

@Jack Callahan spróbuję

 

xardas228
komentarz
komentarz

Jak już będziesz się bawił ramem to możesz też pozamieniać/podociskać kable sata i sata zasilacza, może coś się poruszyło i nie styka, ale goodram jest widoczny w biosie a nie jest w tabelce boot, więc niska szansa.

  • Dobra wypowiedź 1
pablo56
komentarz
komentarz

@xardas228 dobrze, dziękuje i dam znać.

 

pablo56
komentarz
komentarz

@xardas228 wyjąłem jedną kość ramu i podociskałem kable, niektóre wisiały i dalej jest ten sam problem, programy nie instalują się ani nie włączają.

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

A nie jest tam może coś takiego, że musisz dodać dysk do kolejki rozruchu? Albo po prostu może zostało wyłączone jego bootowanie? :hm:

W ogóle... w jakim momencie ten problem wystąpił? Próbowałeś system postawić na nowo, coś grzebałeś? Czy randomowy zonk?

xardas228
komentarz
komentarz

Co masz przez to na myśli, jesteś w systemie i nie jesteś w stanie zainstalować programów czy system się nie włącza i jest komunikat Reboot...?

pablo56
komentarz
komentarz

@Jack Callahan Resetowałem komputer do ustawień fabrycznych lecz to nic nie dało, próbowałem wielu sposobów ale dalej nic a problem pogarszał się z czasem, tydzień temu pierwszy raz miałem z nim problem. Wywaliło mi blue screena i następnie pisało że nie mam sytemu, nie mogłem otwierać aplikacji ale po jakiś czasie przechodziło teraz już nic nie pomaga

 

@xardas228 nie mogę zainstalować na przykład steama albo discorda bo po prostu instalator się wyłącza albo pokazuje błąd

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

To faktycznie, może dysk zdychać, choć bez błędu Satafirm. Długo on działał? Masz jakiś inny wolny na podmiankę, żeby zainstalować system na nim? :) A instalator Windowsa z pendrive... działa? 

pablo56
komentarz
komentarz

@Jack Callahan mogę spróbować zainstalować Windowsa na drugim bo mam dwa

xardas228
komentarz
komentarz

Spróbuj przerzucić jakiś plik z pendrive/ściągnąć z internetu na ten dysk goodrama i sprawdź czy plik zostanie po restarcie komputera. Pokaż SMART dysku z programu CrystalDiskInfo wcześniej przestawiając opcje Funkcje->Funkcje Zaawansowane->Wartość Raw->10 (DEC) a także upewnij się że widać wszystkie kolumny, jeśli program się zainstaluje, w innym wypadku trzeba zainstalować na pendrive jakieś środowisko typu HirensBootCD i stamtąd sprawdzić SMART.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze... pamiętać trzeba, że przywracanie Windowsa do stanu początkowego to nie format. Formatując dysk można się pozbyć większej ilości błędów, jeśli takie są. A dodatkowo, jeśli np. dysk jest sprawny, ale ma błędy logiczne to warto po prostu wyczyścić całą jego powierzchię. ;) 

@pablo56 Masz dwa, tylko pytanie, czy masz tam jakieś dane... przy instalacji to je stracisz. ;) 

pablo56
komentarz
komentarz

@xardas228 sprawdzałem SMART dysku i było napisane OK OK
@Jack Callahan Dane mam ale na nich mi nie zależy, lecz nie mam pojęcia jak przenieść Windowsa bo chyba bez jakiegoś programu nie mogę, ponieważ nie mam uprawnień wyskakuje mi że musze zyskać uprawnienia od TrustedInstaller

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Potrzebujesz po prostu pendrive z instalatorem. Możesz takiego utworzyć narzędziem Microsoftu, oczywiście ze sprawnego PC. :P 

pablo56
komentarz
komentarz

@Jack Callahan To niestety tego nie zrobię bo nie mam żadnych innych sprawnych komputerów. Zawiozę do naprawy i zobaczę o co chodziło.:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.