x-kom hosting

Pytania dotyczące płyty MSI B450-A PRO MAX

Dazi
utworzono
utworzono

Siemka ostatnio zakupiłem używanego pc z wyżej wymienioną kartą.

Link do karty - https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b450-a-pro-max-6275109/

Po otrzymaniu pc pojawiło się parę małych problemów związanych z  nią. 

Po pierwsze okazało się że płyta nie ma zintegrowanej karty sieciowej. W takim razie chciałem zakupić poprostu zewnętrzną kartę i nie byłoby problemu, jednak moja karta graficzna RTX 3060 prawdopodobnie jest za duża na tą płytę i zasłania mi porty. Czy da się coś zrobić? Myślałem, też czy nie kupić karty sieciowej na usb, mój internet i tak jest dość słaby i jego prędkość nie przekracza 8mb/s więc może jest to jakieś rozwiązanie ( Niżej zamieszczam zdjęcie jak to wygląda) 

Następny problem, raczej nie jest problem a bardziej moją nie wiedzą, gdyż chodzi tu o dyski twarde, nie wiem w którym miejscu znajduje się miejsce na nie i podejrzewam, że dysk jest przykryty czymś bo od zewnętrznego punktu widzenia nigdzie nie widać tego dysku 

Mógłby ktoś wytłumaczyć ile mam slotów na dyski, oraz gdzie się znajdują? 

 

Z góry dzięki za pomoc. 

 

20230719_213048.jpg

20230719_213028.jpg

20230719_213012.jpg

Dazi
komentarz
komentarz

Czyli opcja podłączenia wewnętrznej karty siecowej nie wchodzi w grę? 

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Nie wiem jak wygląda obecnie z riserami do koparek i czy są jakieś inne, ale to byłby dodatkowy wydatek. Najlepiej wziąć coś na USB, co najmmniej na WiFi 5 (ac), byle nie za tanio.

  • Dobra wypowiedź 1
Dazi
komentarz
komentarz

Można by było podesłać parę propozycji? 

Nie chce jakiegoś szajsu kupić. 

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Ta, właśnie coś szukałem. :) Te dwa modele to takie minimum, 650Mbps lub 1300Mbps trochę droższe, jeśli masz wolny internet to może się szybsza prędkość przyda do sieci lokalnej, albo może i na szybszy internet w przyszłości. ;)

  • Dobra wypowiedź 1
Dazi
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję panowie za pomoc, dowiedziałem się już chyba o wszystkim co chciałem ^_^

  • 1 miesiąc później...
Dazi
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.