x-kom hosting

Czy ten zasilacz wystarczy ?

gignasiak12
utworzono
utworzono

Witam zamówiłem dzisiaj karte radeona rx 7900xtx oraz monitor 1440p lecz nie jestem pewien czy zasilacz to pociagnie bo wszędzie jest napisane że minimum musi być 750w... poniżej podam specyfikacje mojego komputera i proszę o odp czy ten zasilacz da rade czy lepiej od razu go wymienić przed zamontowaniem tej karty graficznej.

 

Intel i5 12600k

Ram 32gb 3200Mhz

Rx 7900xtx

Plyta glowna gigabyte b660m ds3h ddr4

I będę chciał podłączyć 2 monitory 1 27 cali 1440 a drugi 24cale 1080p

Zasilacz silentiumpc vero L3 bronze 700w

 

Aktualnie posiadam rtx 3070 ichill i daje rade ale z tego co czytałem jednak pobór prądu w tym rx jest większy 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Pełną moc powinien pociągnąć... pytanie jak długo. Cały zestaw pod pełnym stressem pewnie zamknął by się, na oko, w poniżej 650W. Jednak nie wiem, czy to by trochę tego zasilacza nie żyłowało już, natomiast w codziennym użyciu może pewnie 600W nie przekroczysz.

xardas228
komentarz
komentarz

7900 XTX potrafi wziąć w spike 455W wg. techpowerup procek ok ~100 reszta to śladowe ilości jak nie ma wielu hdd natomiast jeśli podłączasz do karty za 5000+ zasilacz za 300 zł to robisz to na własną odpowiedzialność.

https://tpucdn.com/review/amd-radeon-rx-7900-xtx/images/power-spikes.png

gignasiak12
komentarz
komentarz

Karte kupiłem za 4500 dlatego wybrałem 7900xtx zamiast rtx 4080 bo uznałem że aż tak bardzo nie zależy mi na ray trackingu żeby dopłacać za niego do 4080 prawie 1000zł,a co do zasilacza jutro jak przyjdzie karta i monitor podłączę je do pc a na dniach zamówię jakiś zasilacz 1000W dla świętego spokoju 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

1kW może i się przyda, ale rozumiem bardziej, że chodzi tu o certyfikat zasilacza. 850W z goldem powinien wystarczyć, chyba że będziesz i9 ładował do tego zestawu. :P

neo10
komentarz
komentarz (edytowane)

1000w raczej nie ma sensu 850w będzie tutaj już z dużym zapasem mocy tylko porządny zasilacz a nie vero itp. W stylu  https://www.ceneo.pl/85935902 lub https://www.ceneo.pl/145674618 oparty na dobrej jednostce cwt. 

Edytowane przez neo10
gignasiak12
komentarz
komentarz

Okej dzięki za pomoc, w takim razie oby zasilacz wytrzymał do końca miesiąca i zamówię tego msi mpg 850w co kolega wyżej polecił :) 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Jeśli ma wystarczająco wtyczek to wystarczy

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Wtyczki to nie wszystko... sądzę, że ten set wytrzymać powinien, ale żyłowanie zasilacza jest niezdrowe i może się nawet skończyć zgonem... zasilacza oczywiście. :P

gignasiak12
komentarz
komentarz

a tak z ciekawości zapytam bo nigdy nie miałem takiej sytuacji i mam nadzieje że nie będę miał,ale jeżeli zasilacz padnie  bo nie będzie wyrabiał/zbyt mała moc to dużo jest % że uszkodzi przy tym inne podzespoły? czy raczej w takich przypadkach zazwyczaj tylko zasilacz pada ? czy jest to loteria i nie ma zasady co ulegnie zniszczeniu.

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Od tego są porządne zasilacze. SPC na początek powinien się wyłączać, ale jeśli nie to się może wyłączyć i po prostu nie włączyć. Jak byś miał jakiegoś "bandytę", to pewnie zrobił by fajerwerki, ale tu raczej niskie prawdopodobieństwo. 

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Ryzyko uszkodzenia komponentów jest niezerowe, acz pomijalne. Podobne ryzyko istnieje w dosłownie każdym zasilaczu, nawet topowym Seasonicu jest niezerowe, acz również pomijalne. Jak wyżej, przy zasilaczach z czarnej listy jest ono znacznie większe.

Edytowane przez rafalluz
  • Dobra wypowiedź 1
gignasiak12
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie zamontowałem karte pobrałem najnowsze sterowniki i mam pytanie żeby nie zakładać nowego tematu,odpaliłem diablo 4 i wykorzystanie gpu jest między 98-99% a cpu 3-5%
czy jest to normalne ? temperatura 50-60C

Edytowane przez gignasiak12
Jack Callahan
komentarz
komentarz

No tak nie bardzo chyba... ale pytanie, ile masz klatek. Bo jeśli VSync wyłączony, to może procek ogarnia wszystko z łatwością, a karta tworzy kilkaset fps. :P

gignasiak12
komentarz
komentarz

klatek było coś ok 200+ ale zauważyłem że Suwak z limiten fps miałem dany ma max czyli 400 zmniejszyłem go do 144fps i trochę pomogło bo zużycie karty graficznej jest teraz między 60-71% a cpu nadal 3 %

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@gignasiak12

To tylko sie cieszyć jak pełne gpu load

gignasiak12
komentarz
komentarz

właśnie myślałem że jak zużycie grafiki sięga prawie 100% to źle a teraz doczytałem że to niby normalne, też trochę w szoku jestem że cpu prawie nie jest używane bo odpaliłem kolejną gre i tam zużycie cpu jest znów 3% a gpu 80% ponoć jak spada zużycie gpu poniżej 90% to znaczy że nie jest wykorzystywany jej potencjał i najprawdopodobniej procek ją ogranicza...nigdy nie patrzyłem i nie monitorowałem kompa podczas grania więc trochę w szoku byłem i się wystraszyłem że zaraz wybuchnie ta karta :lol2:

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Zle to jest jak cpu 100 procent

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Niektóre gry nie są w stanie wykorzystać pełnego potencjału żadnego z komponentów. A przy CPU to bardziej się liczy użycie jednego wątku, niektóre tytuły żyłują tylko jeden wątek, kiedy reszta rdzeni procesora ma wolne. ;) 

KillaHill
komentarz
komentarz
11 godzin temu, Jack Callahan napisał:

niektóre tytuły żyłują tylko jeden wątek, kiedy reszta rdzeni procesora ma wolne. ;) 

Jakie to gry? 

anioł2009
komentarz
komentarz

Elsword jedzie na 1 rdzeniu

gignasiak12
komentarz
komentarz

Właśnie podczas grania zrobił się blue screen,musiałem wyłączyć komputer ale już nie chce się włączyć, zasilacz chyba za szybko padł, jutro pojadę kupić nowy,oby nic nie było uszkodzone 

20230726_191025.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.