x-kom hosting

Lagi W Fortnite Itp

GCat
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej ,kawałek czasu temu zauważyłem że gry zaczęły mieć spadki fps na najniższych ustawieniach np Fortnite także zauważyłem to przy uruchamianiu i zamykaniu komputera schodzi mu to wolno i czas rozruchu to 22 - 44 sekund wczesniej było 16 sekund co do Fortnite to na niskich ustawieniach gra zaczęła chodzić na 45 - 60 fps kiedyś na wysokich na 75 -120 nie wiem co z tym zrobić resetowałem komputer do ustawień fabrycznych potem reset wszystkich dysków nic nie pomogło , specyfikacja komputera - 16 gb ram, gtx 1650 super gaming x,ryzen 3 3200g 3.6ghz 4 rdzenie

płyta główna B450M PRO-M2 MAX (MS-7B84) to tyle liczę na rozwiązanie problemu. [EDIT] Kolega ma intel 5 10400g gtx 1650 super nie od msi i fortnite chodzi mu na 120 fps na wyskoich nie wiem jak to możliwe mój procesor "ryzen 3 3200g" wygrywa z i5 10400g P.S także wywala mi projekty z blendera

Edytowane przez GCat

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)
19 minut temu, GCat napisał:

mój procesor "ryzen 3 3200g" wygrywa z i5 10400g

Nie, 3200G jest znacznie słabszy od 10400 czasami nawet o 50%

Dosyć często aktualizacje windowsa potrafią coś psuć, a są już informacje że ostatnia ma problemy z wydajnością w grach, u mnie też fortnite chodzi trochę gorzej ze ~140 fpsów potrafi spaść do 90 i widzę dziwne zachowanie pamięci vram, przed aktualizacją fortnite wciągał 7GB+ teraz nie dobija do 5GB. Możesz też sprawdzić temperatury np. za pomocą programu HWInfo64 w trybie sensors/czujniki, ale prędzej jest to problem z aktualizacją a) windowsa b) sterowników gpu c) fortnite. A co do dłuższego uruchamiania to od dłuższego czasu każdy update windowsa spowalnia dyski niestety i microsoft ma to głęboko w poważaniu.

 

A pomijając już problemy aktualizacji 3200g i 10400 to mało do fortnite niestety, mój 10400 potrafi w fortnite zaliczyć użycie 100%

Edytowane przez xardas228
GCat
komentarz
komentarz

da się coś z tym zrobić?

 

xardas228
komentarz
komentarz

Spróbuj odinstalować ostatnie aktualizacje windows aż do momentu w którym działało lepiej. Windows update->Historia Aktualziacji->Odinstaluj aktualizacje(na dole) ale niestety nie wszystkie się da ;/

GCat
komentarz
komentarz (edytowane)

mogę odinstalować tylko dwie z 12 lipca :/

mogę odinstalować tylko dwie z 12 lipca :/

Edytowane przez GCat
Jack Callahan
komentarz
komentarz

Co do procesorów... 4 rdzenie jednowątkowe vs 6 dwuwątkowych... to się nawet nie kalkuluje. ;)

image.png.12405d12cc99faca3bbdd8edcbe973c9.png

Co do wydajności... można rzucić to wszystko i... zrobić formata. :P 

GCat
komentarz
komentarz

ok widziałem na jakiejś stronie że mój lepszy ale to był chyba fake w takim razie

 @xardas228 mogę odinstalować tylko dwie z 12 lipca :/

@Jack Callahan robiłem już

Jack Callahan
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, coś doczytałem jeszcze raz w pierwszym poście. :P  Może być kwestia sterowników, Fortnite też ogólnie lubi nie domagać. A może coś i już być ze sprzętem.

Temperatury też sprawdź, kolega Xardas już wspominał w pierwszym poście. ;) 

Edytowane przez Jack Callahan
GCat
komentarz
komentarz

A opłacało by się wymienić ten procesor na ryzen 7 5700g?

lub na ryzen 5 3600g????

 

xardas228
komentarz
komentarz

Zmiana procesora ustabilizuje minimalne i średnie klatki na sekundę, ale ich nie zwiększy bo tu ogranicznikiem jest 1650super, dlaczego chcesz procesor ze zintegrowaną grafiką? Ściągnij i włącz w trybie sensors/czujniki program HWInfo64 i wrzuć screeny temperatur po meczu albo dwóch w fortnite. Przeskanuj też komputer czymś porkoju adwcleaner oraz Defenderem/antywirusem który posiadasz/darmowym eset online

GCat
komentarz
komentarz

image.png.df76ea0266c48e737ba2c9bce6b44866.png

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Pokaż screena tam, gdzie są temperatury, i w grze lub pod stress testem. ;) 

GCat
komentarz
komentarz

image.thumb.png.aea37ff2a21cfc7519f9f5fbc235c820.pngimage.thumb.png.af389e9627296481fc875527d83f6e9d.png

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Temperatury więc powinny być w porządku. W ogóle... w Fortnite grasz na podstawowym trybie DX 11/12, czy wydajności? Przełącz się na niego, bo bez tego to Fortnite lubił mnie dropić mocno. ;)

GCat
komentarz
komentarz

na wydajnoścowym gram ale tam też nie ma szału 45-85 fps plus grafika wygląda tam bardzo ziemniakowo 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

W Fortnite grafika się nie liczy, choć fakt, jeśli ma się mocny sprzęt... to można i na ultra grać, choć to niezalecane. :P

Co do samego problemu... obstawiał bym, że coś się zadziało w softwarze, przez co procesor już może nie domagać. Zależnie od budżetu, przesiadka na takiego Ryzena 5 5600 dała by trochę boosta plus zmiana grafiki choćby na RX 6600, a lepiej już na RTXa 4060, rozwiązała by wiele problemów z wydajnością... wiadomo, zmiana sprzętu, ale choć by taki Microsoft prawdopodobnie robi sporo, żeby słabszy sprzęt był słaby, aby nakręcać sprzedaż... aaalee... to już teorie spiskowe i takie tam, nie o tym. :D

Jeszcze jedna kwestia, na którą jakoś się nie wpadło... :huh: MSI Afterburner. Jakbyś zainstalował, powrzucał najważniejsze sensory na OSD i w grze zobaczył to można by ocenić, czy procesor nie domaga, czy może GPU czy coś jeszcze.

W ogóle... podawałeś, ile masz pamięci RAM? :hm:Jest to 16GB? Trochę sporo postów już w tym temacie jest i trudno wyłapać szczegóły. :D 

xardas228
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Jack Callahan napisał:

Microsoft prawdopodobnie robi sporo, żeby słabszy sprzęt był słaby, aby nakręcać sprzedaż... aaalee... to już teorie spiskowe i takie tam, nie o tym. :D

I kiedyś było wiadomo że to przez chciwość a dzisiaj jeszcze chyba dochodzi brak kompetencji.

Na screenie wyżej z HWInfo właściwie widać że przeciętnie użycie procesora to 99%, więc jeśli to było mierzone podczas gry to procesy systemowe walczą z grą o jakiekolwiek zasoby i z tego biorą się niskie 0.1% i 1% fps

Jack Callahan
komentarz
komentarz
7 minut temu, xardas228 napisał:

I kiedyś było wiadomo że to przez chciwość a dzisiaj jeszcze chyba dochodzi brak kompetencji.

Brak kompetencji dot. programistów? Cóż... widząc, jak niektóre strony np. działają wolno to sam już zaczynam się irytować, że coś za wolno chodzi. Gry niektóre też niezbyt zoptymalizowane. A jeszcze masa reklam typu "możesz zostać programistą" to tylko powodują, że ktoś bez wielkiej wiedzy o optymalizacji tworzy kod, a potem proste aplikacje działają jak na ziemniakach. :P 

12 minut temu, xardas228 napisał:

Na screenie wyżej z HWInfo właściwie widać że przeciętnie użycie procesora to 99%, więc jeśli to było mierzone podczas gry to procesy systemowe walczą z grą o jakiekolwiek zasoby i z tego biorą się niskie 0.1% i 1% fps

Szukałem temperatur i się nie przyjrzałem... no to fakt, czy powinien procesor domagać czy nie, po prostu nie domaga. ;) 

HAKELBERY
komentarz
komentarz

@GCat Kup sobie yzea 5600 i gpu typu np gx 1660 albo wyżej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.