x-kom hosting

Konfiguracja wentylatorów pod aio

Dawid974
utworzono
utworzono

Witam forumowiczów!

 

Wczoraj zakupiłem chłodzenie wodne msi meg coreliquid s360 i zamierzam zamontować samą chłodnicę do wiatraków obudowy na przodzie (na górze niestety nie mam miejsca na 360) które będą wtłaczały powietrze do środka. Czy takie rozwiązanie zda egzamin? Oraz jak zamontować resztę wiatraków? Oraz w którym kierunku mają tłoczyć powietrze? Mam możliwość dać 1 na tył i 2 do góry.

Jeżeli ma to znaczenie, to procesor jaki posiadam- i9 13900k oraz rtx 4080.
 

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Mogeto
komentarz
komentarz

i9 13900K jest na tyle gorącym procesorem, że wodowanie ma sens. Oprócz zastosowanego chłodzenia znaczenie ma również napięcie. Może się okazać tak, że procesor będzie działać stabilnie przy dużo niższym napięciu niż fabryczne, więc warto zrobić undervolting, pobawić się i poszukać niższego napięcia, bo temperatury polecą w dół. 

Co do samego chłodzenia - montuj tak jak masz możliwość, bo innego wyjścia nie ma. Praktyka pokaże jak to będzie wyglądać. Jeśli chodzi o wentylatory, tył obudowy zawsze wyciąga ciepłe powietrze, a przód wciąga zimne. 

Dawid974
komentarz
komentarz

A jakbym zrobił tylny dodatkowo wdmuchujący i 2 na górze by wyciągały powietrze z obudowy z 4 wiatrakow? Czy bez sensu takie rozwiązanie?

Mogeto
komentarz
komentarz

Dwa na górze jak najbardziej mogą wyciągać, ale tylny powinien wyciągać, a nie wciągać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.