x-kom hosting

Problem z grafiką w grach.

Kaszp3r
utworzono
utworzono

Cześć. 

Jakiś czas temu robiłem upgrade karty graficznej z gtx970 na RTX 3060TI. Postanowiłem sobie po dłuższej przerwie wrócić do ogarnia Wiedźmina 3 na nowym sprzęcie.

Okazało się że gra wygląda bardzo średnio jak na wymaksowane ustawienia. Próbowałem się pobawić ustawieniami DLSS ale nic nie dało zadowalającego efektu. 

Załączam zdjęcie z przykładem jak tragicznie wygląda Geralt i to na ustawieniach uber. Po wejściu do inverntory problem już zdecydowanie jest widoczny. Straszna pikseloza i wszystko jest jakoś dziwnie rozmazane, zresztą problem taki występuje też w innych grach (w Guardians of the Galaxy pomogła zmiana ustawień DLSS na max quality) tutaj niestety nic nie pomaga. Czym może być to spowodowane?

2023-07-15_21h46_00.png

2023-07-15_21h45_43.png

2023-07-15_21h35_24.png

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Jak na moje... reinstalacja sterownika. :hm:

Kaszp3r
komentarz
komentarz

@Jack Callahan Nie pomogło, zmiana z dx12 na dx11 przy uruchomieniu załatwiła sprawę aczkolwiek opcja średnio zadowalająca. 

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Nie wiem, co tam dokładnie narobiła aktualizacja next gen, nie grałem w Wieśka. :P Ogólnie może też coś jest z ustawieniami w Nvidia Control Panel. Jeśli coś zmieniałeś, to może zresetowanie ustawień by coś dało. Nie chcę wysuwać też tak daleko idących wniosków, że karta jest wadliwa, ale kto wie.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Musisz ustawić dlss w dx12 no i RT off bo sie pochorujesz xd

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.