x-kom hosting

2x16 3200cl16 vs 4x8 3600cl16

jakisgoscu123
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej chce kupić nowy komputer chciałbym kupić pamięci 3600 cl16 lecz cena 32 mnie przeraża

Czy dobrym pomysłem było by kupić aktualnie 2x8 3600cl16 a później jak dorobię to kolejne 2x8?

Czy poprostu brać 2x16? Tylko że jak już to 3200cl16

Najbardziej zależy mi na fps0,1low 

Spec:

Do nowego komputer chce wziąć 5600

Słyszałem gdzieś że AMD nie radzi sobie z 4x8

Rx6600

Gram w rozdzielczości fullHD 

Z góry dziękuję za pomoc 

Edytowane przez jakisgoscu123

leelareso
komentarz
komentarz
6 godzin temu, jakisgoscu123 napisał:

Najbardziej zależy mi na fps0,1low 

1. Nie radził sobie z 4x8 na zen1/zen2

2. O co ci chodzi z 0.1fps low na takim sprzęcie nie spodziewaj się cudów/ nowy gry są tak rozdupione, że i tak się ścinają nawet na 4080

3. 32gb ramu dla tego zestawu to overkill

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Akurat fakt nowe gry tak chrupią nie ważne jaki masz komputer

(Fortnite na rtx 4090 64gb i913900ks potrafi chrupać)

Moim zdaniem nie jest to overkill dla o osoby która robi więcej rzeczy nisz granie

  • Dobra wypowiedź 1
Jack Callahan
komentarz
komentarz

Tak, komputery to nie tylko gry, a nie każdy to bierze pod uwagę. :P Widzę, że pamięci 3600MHz CL16  są nieco droższe, ale nie zalecał bym kupowania na raty. ;) Najlepiej od razu brać całe 32GB, jeśli cena zaporowa to można wziąć wolniejsze moduły. Nie sądzę, aby różnica w wydajności była gamechangerem.

  • Dziękuję 1
jakisgoscu123
komentarz
komentarz

:D

Sławomir
komentarz
komentarz

Biorąc 2x16 GB zapłacisz około 389 zł.

Natomiast kupując 2x8 GB, wydasz około 239 zł, więc w ogólnym rozrachunku będziesz stratny około 100 zł kupując 4x 8gb.

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.