x-kom hosting

Jaka obudowa pod zestaw AIO na GPU

wojsz20
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, posiadam obudowę Sharkoon DG7000 z zamontowanym chłodzeniem AIO na karcie graficznej- Corsair H80i v2.

Problem polega na tym że przewody od pompy wody są bardzo naprężone przez brak miejsca w obudowie, dodatkowo jak widać na załączonym obrazku obudowa jest zawalona na maxa, nie ma mowy o dobrym airflow, pomimo niskich temperatur i tak odnoszę wrażenie ze podzespoły się gotują lub może być w tej kwestii lepiej :P.

Chciałbym zmienić na większy MidiTower ( coś innego również z przeszkleniem lub plexi), zależy mi na tym by podczas dalszej modernizacji zmieścić większe GPU z serii RTX40xx bez żadnych problemów. Szukam oczywiście w rozsądnym budżecie, mogą być też używki. Co polecacie?

Dla przykładu dodam że ostatnio składałem PC dla klienta na obudowie Zalman Z9 NEO, obudowa ma dobry airflow i miała sporo więcej miejsca niż omawiany Sharkoon. Poszukuję czegoś podobnego lub wiekszego.

Z góry dziękuje za pomoc.

pc123.jpg

Edytowane przez wojsz20

wojsz20
komentarz
komentarz

Wielce dziękuję za pomoc, ktoś cos? czy to forum to trup?

 

  • Haha 1
ahaed
komentarz
komentarz

Błędy:

1: Aio 120mm. To nigdy nie jest wydajne niestety.

2: po za tym na froncie, co podgrzewa resztę podzespołów.

3:  brak dodatkowej wentylacji od przodu.

 

Mała i dobra obudowa?

Tanio czy dobrze? ;p

Ja bym kupił be quiet! Pure Base 500DX. Dorzucił na front drugą 140mm i aio z GPU na górę.

Ale to tylko moje przemyślenia ;p

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.