x-kom hosting

tanie chlodzenie do procka i wysokie temp

jason182
utworzono
utworzono

Witam,

kilka dni temu kumepl ktory nie zna sie na kompach chcial wyczyscic radiator z CPU [s,775]. niestety wylamal kolki ktore go trzymaly. pozniej to tak zostawil ale komp si eywlaczal z powodu przegrzania. Jako ze nie chcial kupic lepszego chlodzenia to wybral takie za 35 zl. [chyba to jest scythe- nie jestem pewny]. Wentyl nie ma kontroli obrotow. Podczas zakladania radiatora okazalo sie ze jest juz na nim pasta termoprzewodzaca, wiec jej nie ruszalem. po zlozeniu kompa temperatura okazala sie zbyt wysoka: idle 49st a w po 12 min w stresie 78st [celeron 3ghz prescott bez OC]. Probowalem jeszcze docisnac radiator do procka zeby paste rozsmarowac ale nie podzialalo.

czy to sa normalne temp dla tego procka ??

snip91
komentarz
komentarz

Prescotty grzeją się jak diabli. 78'C to jeszcze nie tragedia, ale moim zdaniem trochę za wysoka.

jason182
komentarz
komentarz

czego to moze byc wina ? slabej jakosc wentyla i radiatora czy pasty ktora juz byla nalozona?

jak probowalem rozsmarowac ja poprzez docisniecie jej do procka to zostal slaby slad na CPU a na radiatorze jakby w ogole nie dotknal procka :/. Moze po prostu radiator nie dociska ?

bush
komentarz
komentarz

moze kup jakas normalna paste, zetrzyj dokladnie stara. Bo te "w gratisie" to badziew

jason182
komentarz
komentarz

To juz nie zalezy ode mnie ale kumpel nie jest sklonny wydawac pieniadze... Powiedzial ze jak mu sie ten aktualny wentyl spali to sprobuje przelozyc ten z boxowego chlodzenia... zastanawiam sie jak to zrobi...

Gość
komentarz
komentarz
Powiedzial ze jak mu sie ten aktualny wentyl spali to sprobuje przelozyc ten z boxowego chlodzenia.

Wentyl się nie spali - spali się procesor.

Gość
komentarz
komentarz
Wentyl się nie spali - spali się procesor.

wszystkie procesory Intela od s.478 mają zabezpieczenie które wyłącza komputer po przekroczeniu odpowiedniej temperatury (można ustawić w biosie)

jason182
komentarz
komentarz

Wlasnie ze juz mu raz sie wylaczyl... a jak zajrzalem do BIOSu to bylo to wylaczone... Jako ze temperatuta prawie siegala 80 st to kumpel chcial zebym mu ustawil wylaczanie na 90.. Nie wiem czy dobrze ale tak chcial.. najwyzej sie spali :P

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Zawsze można dać wentylator pokojowy obok otwartej obudowy. Z doświadczenia wiem że tem spada o 1-2 stopnie czyli na marginesie błędu pomiarowego:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.