x-kom hosting

upgrade starego komputera

jakisgoscu123
utworzono
utworzono

Hej chce mojego staruszka (i5 3450) z rx6600 zmienić na jakąś maszyne do amatorskiej pracy typu blender i tym podobne 
teraz albo wziąć jednego z lepszych 6 rdzeniowców (amd) za dość okej sumke bez chłodzenia bo wątpie żeby były jakieś problemy oprócz tego że będzie głośno (gram na słuchawkach)

image.thumb.png.b15422bf25c56264d6e355f95aaf4b0c.png

albo owiele prawie droższego 8 rdzeniowego potworka bo jak słyszałem w necie to troche sie poci i że jakiś silver chłodzenie za 50 zl nie da rady chociaż nie przeszkadza mi chuk ważne żeby nie miał powyżej 80 stopni w grach
w stresie może nawet dobijac do 100 stopni nic nie powiino sie stać mój i5 3450 w prostych gierkach dobija 96 i nic szczególnego sie nie dziejie

image.thumb.png.ed9f23b39cd577c3d8f787de8e697001.png

jak już droższego to bez 32gb tylko 16gb ale nie wiem
co zrobić w takiej sytułacji? (prosiłbym o szybką wiadomość bo chciałbym zamówić sprzęt w ciągu tego tygodnia)
z góry dziękuje za pomoc :D

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Kwestia, jak rozumieć tą amatorską pracę. ;) Jeśli planujesz coś na tym zarobić, to droższy sprzęt się spłaci. Ryzen 5 natomiast może wykonywać rendering dłużej, lecz nie sądzę, żeby przy amatorskiej pracy była to różnica mocno odczuwalna. Co do chłodzenia... z tym i5 musisz mieć coś nie tak, na boxowym chłodzeniu nawet nie powinien tyle osiągać. :pff: Do R5 5600 na dłuższą metę dobrze by mieć jakieś lepsze chłodzenie, ale do niego wystarczy nawet Spartan. Do R7 5700X brał bym już Ferę lub Crispa, a najlepiej Fortisa, który jest teraz właśnie na promocji. ;)

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Czy ryzen 5600 przeżyje że stokowym chłodzeniem?

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Przeżyje bo zawsze jest throttling i inne zabezpieczenia. :D To będzie trzeba raczej sprawdzić w praktyce, lecz jest to jednak procesor z 65W TDP, więc nie spodziewał bym się raczej cięcia zegarów. No... i kwestia też odpowiedniej wentylacji i użycia wystarczającej ilości pasty, bo jak pisałem, nie wiem co żeś tam wykombinował, że i5 na boxie Ci do setki dochodził. :P

jakisgoscu123
komentarz
komentarz (edytowane)

Zgaduje Pasta ma jakieś pięć lat jak i nie więcej

Jako że kupuje nowy komputer to nie chce już tego wymieniać chociaż mogę to zrobić tu i teraz

Powiem ci szczerze że sam po zastanowieniu się, czy ma sens kupować komputer (bardziej procesor ale to prawie to samo)

Tak wiem poco robię różne tematy o różnych rzeczach.

Tylko po naprawdę długim zastanowieniu się chyba nie jest to mi potrzebne

rok zmarnowany na patrzeniu na milion różnych filmików jak to będzie działać

Dzięki za pomoc...

I przepraszam za zmarnowany czas, pomagaj innym to ważne i ludzie są bardzo wdzięczni takim jak wy

Dziękuję.

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Na moje... warto wymienić już starą platformę, Ivy Bridge, 3. generacja Intela ma już 11 lat. Wszystko zależy oczywiście od potrzeb, ale raczej przesiadka choćby na i3-10100F dała by sporego boosta, a dodatkowo RX 6600 mógł by się trochę też bardziej spocić. A fakt, że nie zawsze warto wydawać zbyt wiele na sprzęt, jeśli aż tak mocny nie jest potrzebny. ;)

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

Technologia to nie wszystko a wiesz jak to jest pewnie, Czas pokaże ;)) zgadując mnie kupię se ryzena 3600 albo coś jeszcze słabszego ważne żeby dwie opery na raz nie ścinały i żeby gry miały przynajmniej 60fps ;))

Jeszcze raz Wielkie dzięki za pomoc

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.