x-kom hosting

Jak usunąć komunikat Chrome o przywróceniu sesji po nagłym wyłączeniu?

lukasz1401
utworzono
utworzono

Chciałbym wyłączyć pojawianie się komunikatu Chrome o przywróceniu sesji po nagłym wyłączeniu. Komputer z systemem Lubuntu używa starsza osoba na zasadzie: włącz fizycznym przyciskiem Power - Chrome w autostarcie i transmisja niedzielnej mszy - wyłącz fizycznym przyciskiem.

Widzę tutaj rozwiązanie:
https://forum.ui.vision/t/how-to-disable-restore-pages-dialog-in-chrome/11695

ale jak dokładnie krok po kroku mogę uruchomić Chrome z tym parametrem?

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Jeśli w autostarcie masz ustawioną przeglądarkę, to przy poleceniu uruchamiającym możesz podać dodatkowe parametry. Np., jeśli wpisany masz "chrome", możesz dodać parametr na zasadzie "chrome --parametr". Przy np. skrócie na pulpicie też masz opcję edytowania polecenia skrótu i tam można ten parametr dodać. Nie wiem jak to wygląda, na jakiej zasadzie to działa, w Linuxach zaawansowany nie jestem, ale coś w tym temacie widziałem. :P

lukasz1401
komentarz
komentarz

Tutaj
https://forum.ui.vision/t/how-to-disable-restore-pages-dialog-in-chrome/11695
właśnie piszą aby uruchomić Chrome z parametrem
--disable-session-crashed-bubble

 

właśnie szukam instrukcji jak to zrobić bo dodając tą linijkę po google-chrome.desktop pojawia się ten błąd.

 


 

screen2.jpg

screen.jpg

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Emm... nie wiem, co i jak, ale to wygląda mnie raczej jakbyś zmieniał nazwę pliku... a to nie o to chodzi. ;)  Taką coś szybko w necie znalazłem, musiał bym np. postawić maszynkę wirtualną, żeby zobaczyć dokładniej co i jak. ;)

 

Linux Ubuntu LXDE, jak utworzyć skrót do strony www na pulpicie ?

lukasz1401
komentarz
komentarz

Preferencje - Ust. LXQt - Konfigurator sesji LXQt - Automatyczne Uruchamianie - Dodaj

W polu "Polecenie" dałem
/usr/bin/google-chrome-stable --disable-session-crashed-bubble

i to raczej pomogło bo po kilkunastokrotnym wyłączeniu i włączeniu już ten komunikat się nie pojawił

 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.