x-kom hosting

Wymiana dysku w laptopie ASUS TUF Gaming

EmilxKraska
utworzono
utworzono

Hej, kupiłem pare lat temu laptopa ASUS TUF Gaming fx505DT. 

Niestety, padł mi dysk (ten, który miałem przy zakupie). I tutaj rodzi się pytanie:

Jak sprawdzić, co to był za dysk? Poleci ktoś jakiś bardzo podobny i w rozsądnej cenie? 512gb i 1tb, bo jak roznica w cenie nie bedzie duża to jestem w stanie dołożyć (chociaz nie gram w gry, ale robie dual boota).

Z góry dzieki!

 

link do laptopa:

https://www.x-kom.pl/p/492729-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505dt-r5-3550h-8gb-512.html?fbclid=IwAR1I78qrwxhBYy-rA6QbPM0n_91Q5AMo9rfFHhPfHYQtiy-jvaykaMHKV5M

 

 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Jak chcesz się dowiedzieć to najlepiej rozkręcić laptopa. :D Bez tego... aplikacją taką jak HWInfo można poznać dokładny model lub też w BIOS nieco odczytać, jeśli tylko dysk jest wykrywany. Zaglądając do specyfikacji i instrukcji, masz tam tradycyjnie dysk M.2 2280 na PCIe 3.0. Taki też warto włożyć. Co do pojemności, SSD są w dobrych cenach, więc warto wybrać 1TB, chyba że mniej wystarczy. Jeśli chodzi o propozycję, w dobrej cenie już można dostać Samsunga. Ewentualny wybór dysku na PCIe 4.0 można by rozważyć raczej z myślą o przyszłym przełożeniu go do innego sprzętu, gdyż procesor wspiera i tak tylko Gen3.

 

https://www.x-kom.pl/p/477776-dysk-ssd-samsung-1tb-m2-pcie-nvme-970-evo-plus.html?partnerid=100976852&sm12=NA==&ts=1689158991&token=61b679cc447a8cfd439454a214f3beed&81

EmilxKraska
komentarz
komentarz

@Jack Callahan

Dzieki wielkie! W menedzerze zadan dowiedzialem sie, ze jest to dysk: intel ssdpeknw512g8. 

Z czego wynika tak wysoka cena przy 2x mniejszej predkosci odczytu i zapisu w porownaniu do tego, co Ty wysłałeś? 

Jack Callahan
komentarz
komentarz

Nie wiem jak wygląda sprawa z produkcją dysków przez Intela, natomiast oni się raczej cenili zwykle, a dodatkowo to jest starszy model i zapewne widziałeś stare ceny. Dzisiaj poniżej 200zł kupisz już dysk SSD 1TB na M.2, kiedy jeszcze niedawno chodziły one po 500zł. ;) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.