x-kom hosting

Pasta termoprzewodząca DYSKUSJA, INFORMATYK ODRADZA?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: MarioMario980 ,
polazekxd
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, ten temat zakładam z zwykłej ciekawości związanej z wymianą pasty termoprzewodzącej. Kilka razy przeczytałem w Internecie ze pastę termoprzewodzącą powinno się wymieniać raz na rok lub dwa lata. Z tą myślą kupiłem pastę termoprzewodzącą i dzwonię do informatyka z mojej okolicy, a ten znudzonym tonem mówi, ze pasty termoprzewodzącej się nie wymienia jak nie trzeba, że nie traci ona swoich właściwości, zaczął coś mówić, że krzemień się nie niszczy czy jakoś tak i zaczął zadawać pytania czy kiedykolwiek widziałem by komuś się piasek zniszczył nawiązując do pasty termoprzewodzącej. Powiedział jeszcze, że to sklepy tylko tak kłamią by nabierać nieświadomych i skwitował tym, że nie zrobi tego bo to bez sensu. Nie mam problemu do tego serwisanta, ani o ton w jakim mówił ale ciekawi mnie czy rzeczywiście tak jest bo jestem w tym zielony. No i teraz pytanie co zrobić z tą pastą termoprzewodzącą co kupiłem bo oddać nie mogę, a odpakowałem :C.

  • Rekomendowana odpowiedź
MarioMario980
komentarz
komentarz

Nową pastę nakłada się zawsze jeśli zdejmuje się chłodzenie-to podstawa. Natomiast co do czasu... ja jestem zdania że trzeba wymienić jeśli jest widoczny wzrost temperatury przy normalnym użytkowaniu. Np. jeśli miałem 60 stopni na procku w grach a dzisiaj sprawdzam i jest 80, to jest czas na wymianę pasty. 

polazekxd
komentarz
komentarz

@MarioMario980 miałem zmieniane wentylatory ale bez pasty

Mogeto
komentarz
komentarz

Dopóki procesor nie dochodzi do niebezpiecznych temperatur, nie ma potrzeby wymieniać pasty. Nieważne czy upłynął rok, dwa, czy pięć. Pastę wymieniasz dopiero wtedy gdy temperatury są za wysokie, więc na początek sprawdź temperatury pod obciążeniem.

HAKELBERY
komentarz
komentarz

Jak nie trzeba to sie nie wymienia

Jaka paste kupiłeś?

ahaed
komentarz
komentarz

Serwis. Zrozumcie wreszcie, że informatyk jest od całkowicie czegoś innego.

To tak jakbyście pojechali do lakiernika zmienić olej w aucie. A niby obydwoje są od aut. ;p

Totalna bzdura.

Serwisant i informatyk to są 2 różne zawody!!!

Tak. Pastę się zmienia. Przy każdym ściąganiu chłodzenia oraz gdy temperatury są za wysokie. Jak wspomniał powyżej @Mogeto: nie ma na to jakiejś daty. Dokładnie tak samo jest z termopadami.

  • Dobra wypowiedź 1
polazekxd
komentarz
komentarz (edytowane)

@ahaed hej dawno mnie tu nie było ale takie sprostowanie napisałem informatyk, ale chłop miał normalnie baner ze pogotowie serwisowe czy jakoś tak i ze serwis komputerów 

anioł2009
komentarz
komentarz

nie ma to znaczenia przy braku wiedzy :niepewny:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.