x-kom hosting

Włamanie się na komputer

krecik112
utworzono
utworzono

Dobry wieczór, dziś ktoś włamał mi się na komputer i nim sterował, gdy chciałem wyłączyć przeglądarkę to kursor sam uciekł mi w przeciwną stronę, potem gdy już ją wyłączyłem i byłem na pulpicie to wyświetliło się okienko z tytułem polska policja a w treści pisało że Twój komputer został zablokowany przez polską policję i coś tam jeszcze ale nie pamiętam co było dalej. Raczej nic nie pobierałem ani nigdzie nie wchodziłem, po prostu nie było opcji żeby ktoś mi się włamał, nie wiem jakim sposobem. Po tym wyłączyłem szybko wyłączyłem komputer na parę minut i go zresetowalem, pare minut po tym incydencie jakiś nieznany numer zadzwonił mi na mój prywatny numer mimo że nigdzie go w ostatnim czasie nie podawałem jedynie co to był zapisany w przeglądarce. 

 

Ktoś wie co dalej z tym robić?

Bromidum
komentarz
komentarz

Wykonaj skany:

- RogueKiller Anti Malware → https://www.adlice.com/roguekiller/#alt_download )  

Zalecane pobranie wersji przenośnej (portable). Przed uruchomieniem pełnego skanowania należy włączyć w ustawieniach bezsygnaturowy „moduł MaIPE (BETA)”; opcjonalnie „skanuj z pełną wydajnością” (ustawienia → ustawienia skanowania).    

 

- Malwarebytes Anti-Malware → https://pl.malwarebytes.com/mwb-download/

Upewnij się, że przed skanowaniem zostało zaznaczone: skanuj w poszukiwaniu rootkitów, skanuj archiwa, użyj sztucznej inteligencji. Opcje te odnajdziesz w ustawieniach → bezpieczeństwo → opcje skanowania.  

 

Podrzuć logi FRST, które wygenerujesz w programie opcją „skanuj”. Powstałe pliki tekstowe "frst.txt" oraz "addition.txt" załącz tutaj na forum. :) 

 

krecik112
komentarz
komentarz

@Bromidum Znaczy ogólnie komputer po tym całym incydencie wyłączyłem i sformatowalem wszystkie dyski do zera, mógłbyś mi wytłumaczyć w jaki sposób ktoś mógł zdalnie sterować moim pc?

 

Bromidum
komentarz
komentarz

VNC? Remote Access Trojan (RAT)?

krecik112
komentarz
komentarz

@Bromidum Tylko że ja nic nie pobierałem w ostatnim czasie, dodatkowo nie mam pojęcia skąd koleś miał mój numer telefonu 

  • 2 tygodnie później...
HAKELBERY
komentarz
komentarz

Przeformatować dysk a i zmienić wszystkie ważne hasla

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.