x-kom hosting

z asus x370 prime pro na?

wilkuwdzxd
utworzono
utworzono (edytowane)

witam otóż chce zmienić płytę glowną mam ryzena 1700 wiem trochę cienko ale powoli będę zmieniał teraz chce zmienić płytę głowną jaką płytę mogę najnowszą wybrać tak żeby np mógł włozyc tego ryzena 1700, a potem jaki model  najnowszy będę mógł wsadzić? chodź o to że jak zmienię procesor to żeby najnowszy z ryzenow też trynił , a że starego od razu nie chce się przesiadać, tylko tak pierw płyta, a za miesiąc może ponad procesor, coś byście polecili? z góry dziękuję, aktualizację biosu potrafię zrobic plyta z bluetooth i wifi mile widziana, fundusz? nieograniczony 

Sławomir
komentarz
komentarz

Ja bym to zrobił na odwrót, czyli pierw kupił procesor.

Później płytę główną.

 

Dlaczego tak?

Większość płyt na chipset b550/ x570

Wspiera procesory generacji zen2/ zen3.

 

A żeby obsadzić procesor np. R5 5600, r7 5700x na twojej płycie. Wystarczy update biosu.

  • Dobra wypowiedź 1
Sławomir
komentarz
Mogeto
komentarz
komentarz

Co prawda nowszy chipset w płycie głównej da korzyści takie jak obsługa PCI-E 4.0, ale tak naprawdę to nie jest must have. Możesz po prostu włożyć R7 5700X do obecnej płyty głównej i na tym zakończyć.

wilkuwdzxd
komentarz
komentarz

zapomnialem dodac ze w obudowie z przodu mam usb c i idzie kablem i sie wpina go w takie złącze  to front usb c 3.1, i na płycie nowej tez musi byc takie zlącze zebny dzialalo mi usb c czyli "front ucb c" ?

Sławomir
komentarz
komentarz

Tak, musi znajdować się takie na płycie głównej w środku.

 

To wybierz tego msi tomahawk max.

Trzeci link z mojej poprzedniej wypowiedzi.

 

 

 

wilkuwdzxd
komentarz
komentarz

ta płyta MSI MAG B550 TOMAHAWK MAX WIFI sie zdaje byc idealna pode mnie, zaktualizuje biosa , wsadze narazie starego procka ryzena 1700, potem zmienie np go na jakiegos  5800X3D i wszystko bedzie hulac?

 

wilkuwdzxd
komentarz
komentarz

od razu jakąpaste kupic? chlodzenie mam fractal celcius s36? 

Sławomir
komentarz
komentarz

@wilkuwdzxd Nie nie będzie działać, nowe płyty nie mają wsparcia dla ryzenów serii 1.

 

Dlatego sugerowałem wcześniejsze zakupienie procesora.

wilkuwdzxd
komentarz
komentarz

AHA ROZUMIEM, CZYLI NA MOJEJ PLYCIE NOWY PROCEK PIERW A POTEM PLYTE?  MAM ASUS X370 PRIME PRO

Sławomir
komentarz
komentarz

Tak, robisz update biosu do wersji 6026, wsadzasz nowy procesor.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.