x-kom hosting

Procesor i512400f nie wchodzi w turbo boost

kirkorE
utworzono
utworzono

Witam tak jak w tytule moja i5 12th nie chce wejść w turbo, z serwisantem próbowaliśmy poustawiać w biosie coś i bez zmian taktowania w programach takich jak: OCCT, CINEBENCH, PRIME95 nie wchodzą nawet na 4000mhz jest stale 3995. Słyszałem że 4.4GHZ czyli takie jak ma być w turbo mogę osiągnąć tylko na jednym rdzeniu lecz w programie prime95 po ustawieniu 1 rdzenia dalej 3990, nie wskakuje na 4000. Macie jakąś poradę jak to zrobić będę bardzo wdzięczny za pomocna odpowiedź.

Mogeto
komentarz
komentarz

3995 lub 3990 przecież można traktować jako 4000.  Na jednej płycie głównej będzie 3990, na innej 4015. W praktyce nie ma to żadnego znaczenia.

Tak, 4,4Ghz to Turbo tylko dla jednego obciążonego rdzenia. Dla wszystkich rdzeni turbo max 4Ghz

Piszesz, że przy ustawionym jednym rdzeniu w Prime95 nie wskakuje na 4,4Ghz. To już błąd może leżeć po Twojej stronie (źle dobrane ustawienia testowe) lub ogólnie w metodyce testowej.  

W programie CPU-Z gdy klikniesz prawym na taktowanie, żaden rdzeń nigdy nie wskakuje na 4,4Ghz? Porób jakieś mało wymagające czynności (przeglądarka internetowa, filmy, jakaś stara gierka, włącz steama lub epica) i popatrz.

Bez tytdfułu.png

  • Dobra wypowiedź 1
kirkorE
komentarz
komentarz

@Mogeto a czemu jakąś gierka vzy przeglądarka nie może być stress test ? Turbo wejdzue mi w gierce? PS. Mam plyte b660 i procesor dawał artefakty, ale serwisant naprawil mi to podobno w biosie plyta mało dawała procesorowi Energi czy napięcia coś takiego 

kirkorE
komentarz
komentarz

@Mogeto każdy z rdzenia 3990mhz widzialem jakiegos uzytkownika cocmial identyczny problrm wiec watpie ze to wina z mojej strony tym bardziej ze tak mam od nowosci procka 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.