x-kom hosting

Dysk SSD m.2

Arvantir
utworzono
utworzono

Mam na płycie głównej 2 sloty na dyski m.2. 

Czy drugi dysk m.2 może być pod kartą graficzną (w sensie schowany). Czy będzie się przegrzewał? 

Maniak_007
komentarz
komentarz

Zależy od tego jaka to generacja i jakie prędkości osiąga ten dysk. Im szybciej dysk będzie pracował tym temperatura będzie wyższa. Gen 4 można założyć, że będzie się grzał, natomiast gen 3 niekoniecznie, ale też zależy od prędkości.

 

Mam podobną sytuację u siebie i kupiłem na aliexpress niski radiator, który trochę hamuje temperatury, ale dzięki temu mieści się pod kartą graficzną i mam wykorzystane miejsce na płycie głownej. Chodzi o: https://pl.aliexpress.com/item/1005003781968889.html

Arvantir
komentarz
komentarz

@Maniak_007 dysk to Kingston kc3000

Maniak_007
komentarz
komentarz

Ok, czyli gen 4, więc przy wyższych prędkościach będzie nabierał temperatury. Jeżeli chcesz wykorzystać to miejsce pod GPU to najlepiej zaopatrzyć się w ten radiator. Ja przynajmniej nie widzę innej lepszej możliwości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.