x-kom hosting

Komputer nie chce się włączyć, a na płycie głównej świeci się żółta dioda.

marenviss
utworzono
utworzono

Witam, dzisiaj po włączeniu komputera wyświetlił mi się bios oraz na płycie głównej zaczęła świecić się czerwona dioda. Później zaś podczas ponownej próby włączenia komputera dioda była pomarańczowa, a gdy spróbowałem zrestartować komputer ponownie, dioda zaczeła świecić się na żółto aż do teraz. Proszę o szybką pomoc! Specyfikacje komputera: CPU- AMD RYZEN 5 3600X 6-Core processor

Płyta główna- ASUS ROG STRIX B450-F GAMING

Karta graficzna- RTX 2060 

RAM- 32 GB CORSAIR Vengeance rgb pro ddr4 3200 MHz 

Zasilacz nie pamiętam ale na 100% wiem ze jest kompatybilny.

Przypominam, że komputer był nie ruszany, nic nie było wymieniane oprócz pasty 5 miesięcy temu(Pastę wymieniał gość z serwisu).

Na ekranie American Megatrends widnieje napis- CPU FAN SPEED ERROR DETECTED. ENSURE THAT THE CPU FAN IS PROPERLY INSTALLED ON THE CPU_FAN HEADER OR ADJUST/DISABLE THE FAN SPEED LOW LIMIT OPTION IN THE UEFI BIOS. PRESS F1 TO RUN SETUP.

Chciałbym zaznaczyć też, że nie zmieniałem szybkości wentylatorów.

 

Komputer ma 3 lata.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.