x-kom hosting

Procesor do nie profesjonalnej pracy

jakisgoscu123
utworzono
utworzono

Hej chce kupić ryzena 5600x do mojego RX 6600 do nie profesjonalnej pracy w blenderze lub after effects i do gier po pierwsze czy da rade w takich rzeczach

Zastanawiałem się też czy nie wybrać ryzena 5700x lecz około 350 dopłata z chłodzeniem to za dużo 

 

Po drugie Czy ryzen 5600x da rade z stokowym chłodzeniem na płycie MSI 550-A pro? Żeby było poniżej 80 stopni?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Jeżeli obecna cena R5 5600X to 689zł, a R7 5700X to 849zł, te 160zł jest warte dorzucenia by mieć procesor 8/16 (rdzenie/wątki) zamiast 6/12.

Nie musisz podejmować teraz decyzji co do chłodzenia. Na początku użyjesz chłodzenia fabrycznego, jeśli temperatury będą zbyt wysokie, to najwyżej dokupisz Spartana lub Ferę i tyle.

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

samymi procesorami tak 160zl lecz do ryzena 5700x nie ma chłodzenia a chłodzenie takie który da rade z ryzenem 5700x to fera 5 chociaz sam do końca nie wiem (jakie chodzenie da se rade które będzie dość drogie?) 160zł dodac 135zł to prawie 300zł to z 1650 zrobi sie prawie 2000zł a tak dużego budżetu nie mam

Mogeto
komentarz
komentarz

To już Twoja decyzja, czy chcesz ciąć koszty, czy nie. Zarówno R5 5600 jak i 5700X to opłacalne procesory. Jeśli nie dopłacasz do 5700X, nie bierz 5600X tylko zejdź do 5600. Jest opłacalniejszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.