x-kom hosting

monitor do laptopa

nxat
utworzono
utworzono

hej, posiadam laptopa gamingowego (karta graficzna GTX1050) i chciałabym podłączyć do niego telewizor jako drugi funkcjonalny ekran. Próbowałam to zrobić przez kabel HDMI i rozszerzyłam ekran na ten telewizor (ekran z laptopa ustawiłam jako główny). Telewizor ustawiłam w trybie HDMI jako komputer. Ogólnie to telewizor jest stosunkowo nowy, kupiony około rok temu. Problem polega na tym że:

1) Laptop nie wykrywa mi tego telewizora jako inny wyświetlacz.

2) Wyświetla mi się na ekranie telewizora normalnie tapeta z mojego pulpitu i pasek z aplikacjami, ale gdy próbuję otworzyć na nim przeglądarkę/inną aplikację to otwiera mi sie ona na ekranie laptopa. 

3) Kursor myszki (która jest podłączona do laptopa) nie chce przechodzić mi z laptopa na drugi ekran, a jak już jakimś cudem przejdzie to nie chce przejść z powrotem na ekran laptopa.

Wszystkie sterowniki graficzne w laptopie mam zaaktualizowane. Posiadam Windowsa 11.

Telewizora chciałabym używać jako ekranu do oglądania filmów/odpisywania na wiadomości w trakcie grania na ekranie laptopa.

 Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

Aplikacje zawsze będą otwierać się na ekranie głównym, czyli na ekranie laptopa, bo w taki sposób to ustawiłaś. 

 

Jeśli chodzi o przenoszenie okien i kursora, to problem jest w skalowaniu. Matryca laptopa pewnie ma rozdzielczość FHD, a telewizor UHD. Stąd jest bardzo mała przestrzeń, żeby przerzucić kursor na drugą stronę.
W ustawieniach ekranu będziesz mieć dwa okna numerowane jako 1 i 2. W miejscu, w którym boki łączą się, ze sobą jest miejscem, w którym możesz przerzucać kursor. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.