x-kom hosting

Mac prosi o haslo do konta administratora - byl wylogowany z iCloud

A.R.
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Mam nietypowy (a może z uwagi na Wasze doświadczenie dosyć banalny) kłopot z laptopem Apple MacBook Air A1466 (Early 2015).

 

Otóż urządzenie zostało zakupione rok temu przez portal Olx. Laptop był wylogowany z iCloud przez sprzedawce. Parę dni temu został sprzedany przeze mnie i nowy właściciel po 3 godzinach od zakupu napisał SMS z pytaniem o hasło do konta o nazwie "Mac" w zakladce "Użytkownicy i Grupy".

 

Przed sprzedażą sprawdziłem w obecnosci zainteresowanego, czy komputer został wylogowany z iCloud i tak było. Nowy wlasciciel twierdzi, ze chcial zmienic date i godzine w ustawieniach i aby to zrobic musi wprowadzic haslo wyswietlane w komunikacie:

 

<ZDJECIE>

 

Ja tego hasla nie znam, probowalismy wpisac 1234, 12345, 1111, 0000 - bezskutecznie.

Skontaktowalem sie z osoba, od ktorej laptop zostal zakupiony rok temu - ta osoba jest przekonana, ze zadnego hasla nie ustawiala, a nawet jesli by to zrobila to na pewno pozostawilaby przypomnienie. Nowy wlasciciel szukal takiej opcji, ale jej nie znalazl.

 

Polecono przenalizowanie i ewentualnie zastosowanie tych srodkow (od sprzedawcy, u ktorego kupilem laptop rok temu):

1) w przypadki braku możliwośći sprawdzenia podpowiedzi do hasła - https://support.apple.com/pl-pl/HT202860

2) w ostatecznosci wprowadzenie systemu od nowa - https://support.apple.com/pl-pl/HT212190

 

Na te chwile osoba, ktora kupila ode mnie laptop żada zwrotu pieniedzy.

O ile w momencie sprzedazy po wlaczeniu laptopa nie wyswietlalo sie zadne okno do logowania, po prostu komputer startowal i po chwili pokazywal pulpit (mozna bylo korzystac z przegladarki i innych funkcji systemu), tak teraz wyskakuje ekran logowania uzytkownika ktory ma nadane prawa administratora o nazwie "Mac". Hasla nikt nie zna.

 

<ZDJECIE>

 

Moje pytania są następujace:

1) jeśli laptop byl wylogowany z konta iCloud to mogl zadac podania hasla do konta administratora o nazwie "Mac" w przypadku checi zmiany czegos w ustawieniach (domiemana proba zmiany daty i godziny)?

2) czy w przypadku aktualizacji oprogramowania (mozliwe, ze zostala wykonana przez nowego nabywce) taki ekran mogl sie pojawic i wymagac od uzytkownika logowania do konta o nazwie "Mac", mimo iz komputer przed aktualizacja oprogramowania nie byl zalogowany do konta iCloud?

3) jak zostalo zainstalowane nowe oprogramowanie (lub laptop zostal przywrocony do ustawien fabrycznych - w zasadzie nie wiem czego dokonal kupiec laptopa, mam tylko zdjecia ktore mi przedstawil) to system moze zadac podania hasla do konta administratora "Mac"?

 

Pytalem o to znajomych bardziej obecnanych w sprzetach Apple  (nie uwzaja sie za ekspertow, wiec prosze o wyrozumialosc - dlatego zwracam sie z tymi pytaniami rowniez do Was) - oni uznali, ze jesli ktos kto pierwotnie sprzedal mi komputer, znal sie na produktach Apple to nie ma szans, aby zapomnial przywrocic go do ustawien fabrycznych i usunal wszystkie dane z komputera. Ponadto uslyszalem, ze jesli laptop zostal wylogowany z iCloud to ani przy aktualizacji oprogramowania na wyzsza wersje (w chwili sprzedazy byl zainstalowany Monterey, teraz moze byc Ventura), ani po przywroceniu do ustawien fabrycznych, nie powinien prosic i haslo do zalogowania sie. Sugerowali, ze nowy nabywca ktory kupil ode mnie laptop sam ustawil haslo, ktorego teraz nie pamieta lub sknocil cos przy preinstalowywaniu systemu / aktualizacji do wyzszej wersji i chce teraz zwrocic uszkodzony sprzet.

 

Nie chce grac na zwloke. Jestem uczciwa osoba, dlatego zalezaloby mi bardzo na uzyskanie szybkiej pomocy.

Rozwazam jeszcze odwiedzenie kilku serwisow produktow Apple w moim miescie i zapytanie technikow / ekspertow o to samo, co Was. 

 

Co w takiej sytuacji mozna zaradzic?

186084930319978229.jpg

-5263540604364983982.jpg

944753286089187300.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.