x-kom hosting

Gdzie zainstalować system, gdzie gry/aplikacje/sterowniki, a gdzie pliki?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
MORVILxv
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć! Mam drobne pytanie, jak może wiecie składam komputer nie długo, i nie za bardzo wiem na które dyski pobierać różne rzeczy, wymienione w tytule. 

Dyski będą 3: 

- nowy Lexar NM790 1TB (odczyt - 7400 Mb/s, zapis 6500)

 

- jakiś SSD Hynix 500gb z laptopa, może być trochę zdegradowany, bo używam go od kilku lat i jest zapełniony w 85%, po prostu 500gb na wszystko mi nie wystarcza. Oczywiście będzie format (prd. 1645 / 876)

 

- staaary HDD SATA 1TB (prd. 114 / 114) Nie wiem czy w ogóle jest sens wpychać go do nowego kompa 

 

Od góry zdjęcia: 

1. 2 strona crystaldiskinfo HDDka

2. 1 str. tego

3. crystaldiskinfo Hynixa

4. prd. HDDka

5. prd. Hynixa

 

Z góry dzięki za pomoc! 

IMG_20230630_180315.jpg

IMG_20230630_180308.jpg

IMG_20230630_180251.jpg

IMG_20230626_121938.jpg

IMG_20230616_203407~2.jpg

Edytowane przez MORVILxv

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk D jest zdrowy, nic mu nie dolega poza byciem HDD. 

Dysk C jest również zdrowy ;) 

  • Dziękuję 1
MORVILxv
komentarz
komentarz

Dzięki, w takim razie kupię kabel SATA i włożę go do kompa (testy na lapku przy użyciu dołączonej przejściówki). Wcześniej trochę niepokoiła mnie informacja C5, najgorsza 100, bieżąca 252, dlatego dołączyłem zdjęcia z crystaldiskinfo. ^_^

 

Gdzie zainstalować system i aplikacje w takim razie? Dwie partycje zrobić z Lexara, na jedną system na drugą aplikacje i gry? Ile miejsca na partycji potrzebuje Windows?

Niebieska
komentarz
komentarz

Wartość RAW jest ważna ;) A żeby było jeszcze lepiej widać w CrystalDiskInfo zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [dec] ;)

 

System daj na SSD, gry możesz dać na HDD. 

MORVILxv
komentarz
komentarz (edytowane)
49 minutes ago, Niebieska said:

Wartość RAW jest ważna

to wszystko zmienia :lol2:

 

rzeczywiście, zmiana wartości RAW na 10 daje bardziej przejrzysty wygląd. Dzięki! 

49 minutes ago, Niebieska said:

System daj na SSD, gry możesz dać na HDD. 

na Lexara sam system?? Czy na Hynixa z laptopa? To drugie było by dla mnie lepsze, bo on jest 500gb, a rakietę Lexara nie chciałbym całego dać na system... Jestem pewien, że winda 10 lub 11 Pro nie zjada 1 terabajta :lol2:

Edytowane przez MORVILxv
  • Rekomendowana odpowiedź
Niebieska
komentarz
komentarz

Na Lexarze możesz mieć i system i programy i bardziej wymagające gry a pozostałe na Hynixie :) 

MORVILxv
komentarz
komentarz

Czyli to zostawia HDD na pliki i inne takie :)

Dzięki za pomoc! :D

Niebieska
komentarz
komentarz

A proszę bardzo ;) 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.