x-kom hosting

Przegrzewanie procesora

Grunci0
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam ostatnio problem z przegrzewaniem się procesora. Podczas grania osiąga bardzo wysokie temperatury sięgające 90-100 stopni. Po kilkudziesięciu minutach crashowało gry lub wywalał Blue Screen. Jedynie w grach mniej wymagających (lol, csgo) komputer nie zawiesza się i można grać przez kilka godzin. Przedmuchałem komputer w środku sprężonym powietrzem, procesor i chłodzenie wyczyściłem alkoholem izopropylowym i nałożyłem świeżą pastę termoprzewodzącą (Pactum PT-1). Niestety temperatury dalej są takie same. Jedynie karta graficzna jest chłodniejsza o jakieś 10 stopni niż wcześniej. Jakieś rady? Dodam, że chłodzenie stockowe od intela.
Konfiguracja: 
gtx 960 4gb

i5 7600 (bez k, więc nie podkręcony)
16 gb DDR4 2133Mhz
Zasilacz Chieftec 750W
Windows 10 na SSD

Mogeto
komentarz
komentarz

Możliwe, że któryś z czterech kołków źle siedzi. Strzałki kierunkiem zewnątrz i docisnąć, dopiero jak słyszysz kliknięcie wtedy kołek dobrze siedzi.

Grunci0
komentarz
komentarz

Raczej chłodzenie jest dobrze zamontowane, zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś.

Mogeto
komentarz
komentarz

Były słyszalne kliknięcia przy dociskaniu w dół?

Grunci0
komentarz
komentarz

Tak

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Możliwe, że klej termoprzewodzący pomiędzy rdzeniem a IHS stracił swoje właściwości i wtedy tylko skalp pomoże, ale przed skalpem przetestowałbym dla pewności z innym chłodzeniem, jakiegoś taniego Spartana kupić.

Grunci0
komentarz
komentarz (edytowane)

Okej, to może dokupię jeszcze jakieś lepsze chłodzenie i wypróbuję. Jeśli nic nie da to chyba zmienię całą platformę na nowszą po prostu, bo nie potrafię zrobić skalpa. Ile wykonanie takiego skalpa może kosztować?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Każdy serwis ma inne ceny, ale biorąc pod uwagę niską wartość tego procesora, raczej nie będzie się opłacać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.