x-kom hosting

Wentylatory ARGB nie świeca

Uplo
utworzono
utworzono

Cześć, 

Do tej pory używałem chłodzenia AIO darkflash symphony tr240 z oświetleniem ARGB oraz x3 wentylatory w obudowie również ARGB, wszystko było podłączane Wentylatory AIO -> x3 wentylatory na obudowie -> wejście ARGB i działało bez problemu.

Wczoraj zakupiłem nowe wentylatory 4 szt. darkflash DR12 również ARGB z tą różnicą, że podłączane do kontrolera a kontroler dopiero można podpiąć do ARGB. Całość podłączyłem według poprzedniego schematu tylko zamiast x3 starych wentylatorów w konfiguracji znalazł się kontroler.
Po odpaleniu nowe wentylatory świeciły natomiast te na AIO już nie, mimo że jeszcze pół godziny wcześniej działały. Odpiąłem więc je wszystkie jeszcze raz, aby upewnić się że wszystko jest podłączone, nie pamiętam już czy zmieniałem ich układ czy nie, na pewno wszystkie były wpięte do jednego wejścia ARGB i po ponownym starcie nie świecił już żaden.
Sprawdzałem różne konfigurację, podpinałem pojedynczo do płyty, sprawdzałem różne wejścia ARGB i nic, oświetlenie całkowicie nie reaguje - nawet używam pilota do sterowania kontrolerem to ledy nie reagują.

Testowałem na tych samych wejściach ARGB stare wentylatory i wszystko działa, podpinałem nawet je bezpośrednio do wentylatorów z AIO a te z AIO do ARGB i te stare wiatraki się świecą a podpięte po drodze nie. Pompka AIO również jest podświetlana, posiada osobny kabel ARGB od wiatraków i po podłączeniu jej właśnie do tych wiatraków wszystko działa.
Nie mam kompletnie pomysłu o co może chodzić, ciężko mi uwieżyć, że nagle w 6 wentylatorach padło oświetlenie w tym samym czasie.

Płyta główna to Asus TUF gaming B760

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.