x-kom hosting

Monitor Gamingowy 4k

mysale
utworzono
utworzono

Jako, że komputer już zamówiony, to rozpoczynam intensywne poszukiwania monitora do niego.


Czego szukam:
* 32" ekrany
* Rozdzielczość 4k (komp będzie z Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC)
* Na pewno nie OLED (pomimo tego, że wyglądają cudownie, mam zbyt dużo statycznych rzeczy, a to w połączeniu ze spędzaniem po kilka-kilkanaście godzin przed ekranem = ogromne ryzyko wypaleń)
* Mocowanie na ścianie (mam dosyć wąskie biurko, nie chce go zagracać jeszcze dodatkowo podstawką)
* Przeznaczenie gamingowe
* Raczej preferuje "normalną" proporcje ekranu (czyt. 16:9)

* Budżet: nie chciałbym przekroczyć 6k; najchętniej zamknąć się bliżej 5k.


Póki co moje oko zawiesiło się na trochę dłużej na dwóch ekranach:


Monitor SAMSUNG Odyssey Neo G8
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-samsung-odyssey-neo-g8-ls32bg850npxen-32-3840x2160px-240hz-1-ms-curved
Monitor ASUS ROG Strix XG32UQ 32"
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-asus-rog-strix-xg32uq-32-3840x2160-ips-160hz-1-ms


Samsung wydaje się fajnym wyborem, natomiast przeraża mnie trochę jego zakrzywienie. W specyfikacji różnica między tym co obecne używam (TV Samsung UE32J6300) to 8cm [łącznie głębokość bez podstawy to 17,3cm] przy moim 50cm biurku wydaje mi się, że da mi wrażenie wielkiego kloca i poczucie zagracenia.
__

Dajcie znać co sądzicie o jednym i drugim.
Jak macie jakieś fajne propozycje wpasowujące się w moje potrzeby - podeślijcie w odpowiedzi.

pinkashtray
komentarz
komentarz

Czekam na dostawę Samsunga, nad którym się zastanawiasz. Dam znać jak chcesz po

paru dniach użytkowania 

mysale
komentarz
komentarz

@pinkashtray Chętnie :)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Moim zdaniem przy Twoim stanowisku zakrzywiony panel to benefit. Przy dosyć płytkim biurku będzie Ci łatwiej ogarnąć wzrokiem, bez większych ruchów głową. 

 

Sasmung G8 to monitor jedyny w swoim rodzaju, bo jest to QLED. Czyli łączy bardzo dobre czernie i minimalne smużenie. Tylko pytanie, czy 240Hz Ci się do czegokolwiek przyda? 

Jeśli nie grasz w jakieś e-sportowe tytuły, to 144Hz panel będzie ok i wtedy śmiało będziesz mógł wziąć nową G7, która kosztuje mniej niż 5k zł, a jakościowo ten panel jest równie udany. 

 

  • 2 tygodnie później...
pinkashtray
komentarz
komentarz

@X-KOM chyba pomyliły Wam się monitory. Kolega oraz ja pisaliśmy o neo g8, który nie jest OLEDEM.

 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

@pinkashtray Nigdzie nie napisałem, że jest OLED-em, tylko QLED-em. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.