x-kom hosting

Brak opcji 76Hz standardowo po fabrycznym restarcie komputera

aaanter
utworzono
utworzono

Witam,

Mam taki dziwaczny problem, posiadam monitor Fujitsu B22W-7 na kablu VGA który fabrycznie ma 76Hz.  Zawsze w opcjach Windows mogłem zmienić ten parametr (nie musiałem tworzyć niestandardowej rozdzielczości) lecz po restarcie komputera nie mam takiej opcji. Jedynie co, to mogę ustawić niestandardową rozdzielczość lecz w niektórych grach po prostu tego nie wykrywa (typu GTA 5, refreshrate w commandline nie działa, próbowałem wszystkiego, natomiast w GTA IV wymuszenie działało). Mam zainstalowane najnowsze sterowniki GeForce Game Ready, do monitora nie mogłem znaleźć sterowników. Ktoś wie w czym tkwi problem? Proszę o pomoc

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdzie próbujesz to ustawić i jaki windows - w tym okienku? image.png.c0256ba9185a473b9e853cac26a56eb5.png

aaanter
komentarz
komentarz (edytowane)

Tutaj tez probowalem, mam do wyboru 59, 60 normalnie a 77Hz jest do wyboru przez niestandardowa rozdzielczosc, jak klikne ukryj tryby to znika, Probowalem wszedzie to ustawic ale przed restartem moglem po prostu ustawic to w Ustawieniach Windows, Windows 10

Tu nizej moglem ustawic, teraz oprocz niestandardowej rozdzielczosci nie moge

image.png.07093d353651ba8bdf3fa734078b4d1c.png

 

image.png.d64662a4dc3d97b0083904e9ec04c914.png

leelareso
komentarz
komentarz

a co się ogólnie stało, jakie okoliczności? Tak z dnia na dzień?

aaanter
komentarz
komentarz

Nie, po restarcie komputera zauwazylem ze nie mam 75hz standardowo, chcialem to zmienic w ustawieniach windows i nie miałem po prostu tej opcji, zostało mi zrobić tą rodzielczość z panelu nvidii ale nie w każdej grze wykrywa mi 75hz normalnie

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

image.png.f131f340a468668c57a6565238e23e62.png tak wygląda Odświeżanie na danych rozdzielczościach w tym monitorze więc musisz grać na 1280x1024 by mieć 75hz

aaanter
komentarz
komentarz

Tylko dlaczego, jezeli przed restartem moglem normalnie grac na 1680x1050 w 75hz?

Rowniez brak takiej opcji na tej rozdzialce

 

image.png.2ec5e793dd9e3b1a7e6bfb4438ca68cb.png

leelareso
komentarz
komentarz

nwm może zdycha już, próbowałeś po kablu DP?

aaanter
komentarz
komentarz

Nie probowalem, myslalem wlasnie ze moze kabel juz chujowy bo jest stary, ogarne i dam znac.

aaanter
komentarz
komentarz

CRU pomoglo, pomyslalem o tym i rzeczywiscie program zadzialal, dzieki za pomoc miedzy innymi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.