x-kom hosting

Adapter pci-e x4 do pci-e x1

lolo83
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

chciałem zamontować czytnik kart pamięci wraz z kontrolerem usb3.0 do mojej płyty głównej. Czytnik dość wiekowy iBOX ale nie w tym rzecz. Mianowicie problem pojawił się taki że z czytnika jest kabel do wpięcia w płytę główną PCI-e x1 natomiast na płycie mam gniazdo PCI-e x4. Czy istnieje jakiś adapter bądź możliwość podłączenia tego czytnika poprzez np Sata? Z góry dziękuje za podpowiedź.

Mogeto
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej.

lolo83
komentarz
komentarz

płyta główna Gigabyte GA-G33M-DS2R

Mogeto
komentarz
komentarz

Urządzenie PCI-E x1 można włożyć do slotu PCI-E x4 ale dla pewności pokaż ten kabel.

lolo83
komentarz
komentarz

image.thumb.jpeg.a02bb1ecaedfdf153ef47186031b9501.jpeg

image.thumb.jpeg.5930c712158eda2e571d41f853c60dc7.jpeg

Mogeto
komentarz
komentarz

Normalnie możesz go dać do tego pomarańczowego slotu. Slot PCI-E x4 jest kompatybilny z urządzeniem PCI-E x1.

lolo83
komentarz
komentarz

Który sposób podłączenia jest prawidłowy, gdyż wtyczka pasuje na wszystkie trzy sposoby.image.thumb.jpeg.7d427de11d4cad0f9c47369028308c3c.jpeg

IMG_20230626_212218.jpg

IMG_20230626_212302.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Każdy pokazany przez Ciebie sposób jest nieprawidłowy.

Dopasuj kolorami tak jak na zdjęciu poniżej. Żółty element ma być przed gniazdem, a nie w nim.

Bez tytułudd.png

lolo83
komentarz
komentarz

Podłączyłem według instrukcji, pojawiła się informacja że sterowniki są instalowane lecz w konsekwencji problem jest z usb sterownikiem. Nie można pobrać z witryny sterownika do kontrolera magistrali szeregowej (usb). Czy jest mozliwość osobno znalezienia sterownika dla mojego urządzenia pod windows 7 x32? Poniżej zamieszczam zdjęcie czytnika.image.thumb.jpeg.62f4cb09084868d1b4f2ee7b235092ff.jpeg

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie masz sterowników na płycie? Tutaj na stronie producenta coś jest (Czytnik kart ICKWFB019):

http://www.ibox.pl/wsparcie-pl/do-pobrania-pl.html

Pobrać, rozpakować i zainstalować exe i uruchomić ponownie komputer. Może zatrybi.

  • Dziękuję 1
lolo83
komentarz
komentarz

Wszystko działa jak należy. Bardzo dziękuję za mądre i użyteczne wskazówki dzięki czemu problem został całkowicie rozwiązany!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.