x-kom hosting

Wysoka temperatura procesora - nowy komputer

Nyxowa
utworzono
utworzono

Cześć,

Z tej strony Zielonka totalna, także proszę o wyrozumiałość.

Przez ostatnie 5 lat używałam tylko i wyłącznie Macbooka lub konsoli i mnie natchnęło na laptopa do gier, także Windows to dla mnie szok kulturowy .

Znalazłam i kupiłam Acer Nitro 5, 

Procesor i5-11400 2,7 GHZ,

RAM 16 GB

Karta graficzna RTX 3060

System operacyjny Win 11.

 

Wczoraj odpaliłam HOTS'a to nie jest wymagająca gra, chodziła na macbooku z 2017 rok na zintegrowanej grafice. I temperatura zazwyczaj była w okolicy 84 Stopni - obniżyłam troszkę rozdzielczość, ustawiłam odświeżanie na 60Hz i zmieniłam ustawienia z ultra na wysokie i wyłączyłam cienie i odbicia, Nadal temperatura wysoka a chłodzenie chodzi na full,

Dzisiaj odpaliłam Shadow of the Tomb Raider, grałam na ustawieniach jakie narzuciła karta graficzna i temperatura przez cały czas była w okolicy 93 Stopni.  Obecnie podczas przeglądania Internetu i pisania posta mam 47 Stopni i 7% procesora.

 

Czy to normalne? Albo co zrobić aby temperatura nie skakała aż tak?

W autostarcie nie mam śmieci usunęłam, wydajność na ładowaniu wczoraj wydaje mi się, że ustawiłam na wysoką.  

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Monia

leelareso
komentarz
komentarz

nówka czy używka?

Nyxowa
komentarz
komentarz

nówka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.