x-kom hosting

Wysokie temperatury na procesorze

itachill
utworzono
utworzono

Witam mógłby mi ktoś doradzić w sprawie  wysokiej temperatury procesora ponieważ w stanie spoczynku osiąga temperatury z rzedu  70° podczas grania dochodzi do 90° Sprawdzałem też temperatury w BIOS i jest 50° więc nie wiem o co tu chodzi  czy to jakiś program mi tak grzeje ten procek  czy o co chodzi.

MarioMario980
komentarz
komentarz

Trochę więcej szczegółów musisz podać. Jaki procek, chłodzenie, czy od razu po założeniu tak wysokie temperatury czy po pewnym czasie.. Raczej chłodzenie obstawiam, ale ... szczegóły.  

itachill
komentarz
komentarz

AMD Ryzen 7 3700X  a chłodzenia używam tego dołączonego do procka

MarioMario980
komentarz
komentarz

Jeśli buda mało przewiewna to boxowe bym wywalił i dał jakąś Ferę klub Fortisa. 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

a jaka to wgl obudowa? Ale to wygląda na źle zamontowane chłodzenie bo nigdy nie powinno być 70c w spoczynku nawet na boxie i na takim procesorze z niskim tdp

itachill
komentarz
komentarz

@leelareso obudowa od Corsair  mid tower

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@itachill w takim stylu to napisałeś- Mam mercedesa na 4 kołach, no fajnie ale jaka xD i patrzyłeś czy dobrze zamontowałeś to chłodzenie? Ostatnio tutaj ktoś za 12 razem je dobrze zamontował bo miał problemy z temp

itachill
komentarz
komentarz

@leelareso

Corsair SPEC-DELTA Carbide Series, RGB Tempered Glass Mid-Tower ATX Gaming Case - Black. Kurcze nie wiem jak sprawdzic czy mam dobrze zamontowane

leelareso
komentarz
komentarz

a jakie to wgl chłodzenie?

itachill
komentarz
komentarz

@leelareso @leelareso

  Chlodzenie boxowe

leelareso
komentarz
komentarz

A no tak ;d boxowe ALE intela czy amd A zobaczyć czy masz dobrze zamontowane to musiał byś zdjąć i założyć na nowo + nową pastę dać. Jeżeli masz intela i to jeszcze przykładowo te na zatrzaskach to może być kłopot bo z nimi trzeba ostrożnie.

itachill
komentarz
komentarz

@leelareso pisałem wyżej ze mam AMD plus chciałbym napomnieć ze z przodu działa mi tylko jten wiatrak z 3 ponieważ  moja Pluta główna prawdopodobnie nie ma wyjścia na 3 wiatraki 

cinomatic
komentarz
komentarz

To tak na marginesie  apropp tych wentylatorów z obudowy to opcje są dwie... albo rozdzielacz 3 / 4 pin ( w zależności od potrzeby i wentylatorów,

 

Albo

 

Adapter molex. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.