x-kom hosting

Moja płyta wyświetla dużo błędów ale komputer działa

jawoci
utworzono
utworzono

Witam, posiadam płytę główną GIGABYTE Aorus z790 MASTER, płyta podczas uruchamiania się komputera wyświetla mnóstwo kodów (00, C2, C4, 5C, 55, 7F, 00, 02, 18, 62, 69, 24, 96, 97, 98, b4, A2, Ad, Fb, 04, A0, 04), ostatecznie zatrzymuje się na 04, po ponownym uruchomieniu komputera na Ad. Dodam, że podczas uruchamiania się komputera włącza się on, po chwili wyłącza, po kilku sekundach znów włącza, wyświetla te błędy a następnie działa prawidłowo (tak mi się wydaję, bo się nie wyłącza samoistnie ani nie ma z nim problemów podczas pracy, grania). Posiadam najnowszy bios, próbowałem znaleźć komponent odpowiedzialny za to lecz nic z tego, jedna kość ramu poszła na reklamacje bo komputer się nie chciał z nią uruchamić a na trzech pozostałych działał dobrze.
Podzespoły:
GIGABYTE Aorus z790 MASTER
GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC
GIGABYTE AP1200W
I7-13700K
Corsair Dominator Platinum DDR5-6200mhz, cl36 2x16gb (na dwie dodatkowe czekam)
SAMSUNG 970 EVO PLUS 2TB

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.