x-kom hosting

Niepełna prędkość internetu światłowodowego.

Makskyy
utworzono
utworzono

Cześć.
Przychodzę z zapytaniem. Mam problem z internetem. Dziś rano założono u mnie internet światłowodowy z prędkością 600Mb/s. Wszystko było w porządku do czasu. Internet działa prawidłowo przez wifi 5ghz jak i przez lan podłączony bezpośrednio do routera. Schody pojawiają się jednak przy przesłaniu sygnału na strych ,na którym zamontowany jest switch firmy tp-link (https://www.x-kom.pl/p/519238-switche-tp-link-5p-ls1005g-5x10-100-1000mbit.html?fbclid=IwAR3p7G8isBNVGELTkIAr5TRXoQFH3Mo4UMc1HAASfX6PdYE8YCyR7BAUS1o). Na stronie xkom jak i u producenta jest napisane że jest to switch o przepustowości 10Gb/s tak ze na jedno gniazdko powinno przypadać po 2Gb/s przesyłu w obie strony jednak tak się nie dzieje (Obsługuje Gigabit Ethernet). Po podłączeniu routera do gniazda ethernet w ścianie i wysłanie go na strych ,a potem po podłączeniu go do switcha sygnał maleje (Switch jest rozwidleniem na inne gniazdka ethernet w domu). I już na komputerze w pokoju internet sięga maksymalnie do 100Mb/s pobierania i przesyłania. Stąd moje zapytanie. Co może powodować taki spadek internetu? Dodam że próbowałem zmieniać Speed and Duplex na dwóch kartach sieciowych w komputerze (Jednej z płyty głównej, a drugiej dodatkowej pod port PCIe). To samo działo się z Laptopem ,którego również podłączyłem pod ten sam kabel co eliminuje problem z kartą sieciową w komputerze. Chciałbym jeszcze wspomnieć że przewody w ścianach jak i te prowadzące gniazdko <-> router jak i gniazdko <-> komputer są kategori 5e tak że powinny obsłużyć do 1Gb/s przesyłu danych. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Pajacek69
komentarz
komentarz

Źle zarobione przewody. Od tego trzeba zacząć.

Wstaw zdjęcia końcówek z kolorami przewodów.

leelareso
komentarz
komentarz

skąd masz internet, i rozmawiałeś z dostawcą na ten temat bo to, że masz 600mb/s nie oznacza że będziesz miał 600mb bo to zazwyczaj kryje się pod hasłem DO 600Mb/s

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.