x-kom hosting

Karta graficzna

krzysj13
utworzono
utworzono

Jaka będzie najlepsza karta graficzna do Intel Calerona 2.4GHz, i zeby cena nie była zamocno wygórowana, bo super sprzetu nie potrzebuje ; )

snip91
komentarz
komentarz

GF 7300GT Palit Sonic GDDR3. Może być trochę spowalniana, ale myślę, że warto ją brać. Najwyżej podkręcisz procka.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Celeron czy Celeron D? AGP czy PCI-Express? Jaki zasilacz (marka i moc)?

Bar33t
komentarz
komentarz

GF 6600GT / 7300GT DDR3, ewentualnie jakis 7600GS w dobrej cenie ;) . Ale fakt, procek moze sie okazać niewystarczający. Jezeli jest to zwykly Celeron (nie D) to polecalbym Ci jakas karte typu Radek 9800 / GF 6600 ;)

Ale musisz nam podac nieco wiecej informacji zebysmy mogli Ci cos doradzic.

Machur
komentarz
komentarz

do tego proca mysle 6600gt jak znalazl

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Weźcie się wstrzymajcie może, co? W grach Duron 1,4 GHz na ogół wygrywa z Celeronem 2,8 GHz (a choćby i nie, to z 2,6 GHz już i owszem), a do Durona byście zapewne 6600 GT nie polecili. Poczekajcie na odpowiedź założyciela tematu w sprawie konfiguracji tego peceta...

A tak się składa, że 6600 GT szczególnie tanie nie są, więc szkoda by było, żeby się taka karta marnowała.

Machur
komentarz
komentarz

lol:D a to mnie zdziwilo teraz;p skoro tak to rzeczywiscie...

krzysj13
komentarz
komentarz

tak mysle ze z tym D to chodzi o dual ;) a wiec jest to zwykły pojedynczy procesor, a zasilacz mam Powertec model: EC350-NP, 350 watt

snip91
komentarz
komentarz
tak mysle ze z tym D to chodzi o dual wink.gif

W przypadku Pentium D to tak, to dwurdzeniowiec, ale Celeron D ma jeden rdzeń.

krzysj13
komentarz
komentarz

we własciwosciach mojego komputer mam tak

dfgdfgdfbt1.jpg

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Masz chyba zwykłego Celerona (nie D), chociaż mogę się mylić. W pierwszej kolejności wymień zasilacz (to ważne!) - ModeCom MC350 (nie Feel!) to minimum, a jeśli możesz dołożyć trochę pieniędzy, to weź Chiefteca GPS-350EB-101A lub nawet GPS-400AA-101A (400W, ale ma wyższą sprawność od modelu 350EB oraz od ModeComa, toteż będzie zużywać mniej prądu - po maksimum 2-3 latach różnica w cenie powinna się zwrócić).

Co do karty - moim zdaniem można wziąć GeForce'a 6600 (zwykłego, nie GT), Radeona X700 lub X700 Pro, Radeona 9800 256-bit lub 9800 Pro 256-bit, może też być 9700 Pro 256-bit. Unikaj marki Medion. Z MSI też uważaj, najlepiej interesujące Cię karty wklej nam na forum, to powiemy, czy warto. Ceny za te karty powinny wynosić maksimum ok. 150 zł (powiedzmy zakres 120-150 zł). Drożej nie warto brać. Radeony X700 Pro, X700 XT czy też 9800 XT oraz GeForce'y 6600 GT warto brać, jeśli ich cena nie będzie się za bardzo różnić od R9800, R9800 Pro, RX700 oraz GF6600 (maks. 20 zł, ale NADAL do 150 zł, w ostateczności 160 zł + przesyłka, ale to w skrajnym przypadku).

Żeby to trochę uładzić, na Twoim miejscu skupiłbym się na szukaniu GeForce'ów 6600, Radeonów 9800 i 9800 Pro (te Radeony MUSZĄ mieć magistralę pamięci 256-bit, uwaga na wersje 128-bit) oraz Radeonów X700 Pro (na ogół nie są wiele droższe od X700). Jeśli nie znajdziesz nic ciekawego, sprawdź ceny 6600 GT i 9800 XT. Jeśli także nie będzie nic fajnego, sprawdź Radeony 9700 Pro, w ostateczności zwykłe 9700 (często można je podkręcić do poziomu Pro).

I jak pisałem, podawaj tu linki, sprawdzimy czy wszystko OK. Sam bym poszukał, ale nie mam dziś za bardzo czasu :/

krzysj13
komentarz
komentarz

a co sądzisz o kupowaniu używanych kart na allegro?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jeśli jest napisane wprost, że karta jest sprawna, bez żadnych "ale" (np. źle działający wiatrak czy "od czasu do czasu błędy w obrazie"), a sprzedający ma dużo pozytywnych komentarzy, to raczej nie ma się czego bać. Co prawda akurat używanych kart graficznych przez allegro nie kupowałem, ale używane płyty główne i owszem (dwie sztuki, Epox i Abit), a płyty są raczej bardziej wrażliwe na uszkodzenia od kart (w sensie, podczas transportu).

Unikaj kart, które na zdjęciach są bardzo mocno zakurzone, jak np. na załączonym zdjęciu:

de0d263be3714e66.jpg

Swoją drogą, widziałem już aukcje, na których karty były właśnie tak zakurzone, a w opisie była informacja, że to... nieużywane nówki. Karta leżąca na półce nie zabrudzi się w ten sposób, zwłaszcza na wiatraku.

Machur
komentarz
komentarz

6600 ladnie sie kręci dosyc:) mi ta karta baddzo dlugo sluzyla i bylem z niej max zadowolony polecam. mialem z winfast leadtek

krzysj13
komentarz
komentarz

bo problem jest taki ze mam Geforca2 mx400 i zadna gra mi nie działą oprócz tibii, macie moze pomysł co mozna by zrobić zeby coś ruszyło?

Anonim1
komentarz
komentarz
bo problem jest taki ze mam Geforca2 mx400 i zadna gra mi nie działą oprócz tibii, macie moze pomysł co mozna by zrobić zeby coś ruszyło?

Zmienić kartę i zasilacz :D

6600 lub x1650

7300 lub 2600 - te raczej za mocne ale zapas masz mocy i jak wymienisz procka to będzie git :D

Carlsberg
komentarz
komentarz

to zależy ile masz kasy jeżeli masz 200zł to kupuj palita sonic 7300 gt ddr3 zapas mocy zawsze mile widziany jak nie to oglądaj sie za 6600

krzysj13
komentarz
komentarz

czyli chyba skusze się na tego geforce 6600 ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.