x-kom hosting

Zawieszanie sie komputera podczas pracy na "dużych plikach" lub codziennego użytkowania

Bulgur
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z zawieszaniem sie komputera, podejrzewam dysk twardy lub pamięć ram. Probowałem przed chwilą przekonwertować plik video ważący 5GB z MKV na MP4 w VLC i w sytuacji gdy próbowałem ten plik w tym samym czasie skopiować lub użyć Chrome to komputer łapał zwiechę. Teraz jak przeuwałem kursorem to chodził jak slajdy i bardzo wolno ale wcześniej w takich sytuacjach pulpit się jakby zamrażał, na samym komputerze zaświeca się czerwona dioda oznaczona walcem (podobna dioda świeci na dysku), w czasie normalnego działania dioda miga nieregularnie. Po retsarcie z przycisku komputer odpalał się do biosu a dysk nie był w nim widoczny, dopiero wyłączenie i włączenie przyciskiem komputera przywraca normalność. Co może być tego przyczyną?

dssd.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk wygląda na zdrowy. Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza. 

Bulgur
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska 

  • PSU: Tacens RADIX ECO II 600
  • CPU: AMD Ryzen 5 2600
  • GPU: GeForce GTX 1070
  • Motherboard: ASUS PRIME B350M-A
  • RAM: 

 

ram.png

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Bulgur napisał:

PSU: Tacens RADIX ECO II 600

tu jest winowajca 

Bulgur
komentarz
komentarz
4 godziny temu, anioł2009 napisał:

tu jest winowajca 

 A jak to zweryfikować?

 

anioł2009
komentarz
komentarz

@Bulgur tego nie trzeba weryfikować... te wyroby zasilaczo-podobne zmienia się i tak w pierwszej kolejności.

Podmień zasilacz na markowy i testuj..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.