x-kom hosting

b760 vs b660 vs b550

okhuti2000
utworzono
utworzono (edytowane)

witam, przymierzam sie do zakupu plyty, procesora, i pewnie wyzszego taktowania w ramie. stad moje pytanie co wziac?:
i5 12600K + ASUS PRIME B660‑PLUS DDR4
i5 12600K + Gigabyte B760 GAMING X DDR4
RYZEN 7 5700X + Gigabyte B550 AORUS ELITE V2
jakis ram do tego ddr4 3200mhz, bez ramów budżet 1600zl i ani zlotowki wiecej. tutaj postawilbym chyba na amd ze wzgledu na wiecej cachu + mniejszy pobor pomocy, poza tym plyta ma lepszą sekcje zasilania, ale wole zeby ktos inny mi doradzil. moje pytanie, co wziac? chyba ze moze cos zmienic, albo cokolwiek innego? prosilbym o pomoc, caly zestaw bedzie do 1660ti i 550w zasilacza.

 

 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Nie ma co się rozpędzać z procesorem skoro finalnie zostajesz z 1660Ti. Wiadomo, że ta karta graficzna nie ma fascynujących osiągów, tutaj spokojnie z zapasem wystarczy R5 5600 (629zł) + Gigabyte B550M DS3H (399zł), a sam R5 5600 bez problemu wystarcza pod GPU pokroju RTX4060Ti/RX6800 więc w przyszłości będziesz mógł wymienić 1660Ti na coś mocniejszego.

Nie bierz RAM 3200, bo różnica cenowa na tle 3600 jest niewielka.

okhuti2000
komentarz
komentarz

@Mogeto no dobra, w przyszlosci chce 1660 ti wymienic na 3060, myslalem tez nad 5 5600 i ta sama plyta, bo wole sobie kupic cos mocniejszego na dluzej, niz wymieniac za 3/4 lata, tylko wyjasnij mi jedno, czemu mam brac 3600mhz skoro plyta obsluguje max 3200mhz? juz duzo razy sie z tym spotkalem

Mogeto
komentarz
komentarz

R5 5600 przy RTX3060 nawet się nie spoci.

Max 3200 było bodajże przy B350. Przy B450 lub B550 można ustawić więcej. 

Nawet w specyfikacji płyty B550M DS3H jest napisane max 4733.

To nie jest Intel, że sztucznie ogranicza prędkość RAM w chipsetach serii H by dopłacać do droższych płyt.

okhuti2000
komentarz
komentarz

@Mogeto no dobra, to wezme raczej amd, tylko pytanie, czy ten 5 5600 czy 7 5700X? bo z plyta raczej zostane przy gigabycie, 16 ramu 3600mhz kupie, kiedys 3060, chcialem jeszcze dac do procesora AIO, ale chyba to przesada będzie, tylko ze biale bo chce zrobic bialy set, a nigdzid nie moge znalezc bialych chlodzen powietrznych, brac aio czy nje ma sensu?

Mogeto
komentarz
komentarz

Tutaj nie ma co planować, że w przyszłości kupisz akurat 3060, bo pewnie do tego czasu wyjdą nowe, lepsze odpowiedniki np RTX4050 w którym będziesz miał wsparcie DLSS 3.0 czego w RTX3060 brakuje.

Szczerze, jeżeli planujesz GPU z tej półki wydajnościowej do której należą 3060/4050 to nie ma żadnego powodu by dopłacać do 5700X. Wcześniej pisałem, że R5 5600 można parować z 4060Ti, czy nawet w wyższych rozdzielczościach z 4070.

Wodować R5 5600 to sztuka dla sztuki. W normalnej sytuacji wrzucasz Ferę 5 i tyle.

okhuti2000
komentarz
komentarz

@Mogeto okej, jak zakupie caly sprzet, bede czekal na karty, wtedy cos moze kupie, jesli chodzi o to aio tzn? warto dawac tam wode czy nie? bede dawal dla chlodzenia i tylko dla wygladu wiec nie wiem czy sie oplaca

Sławomir
komentarz
Mogeto
komentarz
komentarz

Wodować raczej nie ma sensu, jak już to szukać białych powietrznych chłodzeń, tak jak powyżej. 

Ale też jeżeli zrobisz wszystko na biało, to będzie się zlewać, więc niekoniecznie będzie ładnie wyglądać.

Jeżeli dasz czarne chłodzenie, to nic się nie stanie, przecież czarny dobrze się komponuje z białym.

Największą robotę zrobi biała obudowa ze szkłem i biały LED przy wentylatorach, kolor podzespołów jest drugorzędny.

okhuti2000
komentarz
komentarz

@Mogeto tak, obudowe bede mial biala, zasilacza widac nie bedzie, wsm wszystko moge dac czarne oprocz obudowy

 

okhuti2000
komentarz
komentarz

@Mogeto a jeszcze pytanie, do 3000zl co dac? myslalem nad as rock b650 pro rs + 7 7700, ale nie wiem czy nie doplacic do b650e steel legend wifi. plyta jest w wiekszosci biala wiec wsm nie wiem czy bedzie mi pasowala do czarnego seta (inny komputer). zostawic to jak jest czy cos zmienic, ten zestaw bedzje do 3060ti

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.