x-kom hosting

Prośba o pomoc w wycenie całego zestawu

Sebamiz3r
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Czy moglibyście mi pomóc w wycenie poniższego zestawu? Próbowałem sam to jakoś sobie liczyć na podstawie Allegro, ale ciężko to ogarnąć przy rozbieżnościach cenowych.

Poniżej pełna specyfikacja:

Procesor: Intel Core i7-8700K - zegary fabryczne, nigdy nie był podkręcany

Płyta główna: Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7

RAM: G.Skill Trident Z RGB, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

GPU: Asus Strix GTX980

PSU: Corsair XH750i 750W Platnium

Chłodzenie procesora: NZXT Kraken V2 X62

SSD1: NVMe Samsung 960Evo 250GB

SSD2: NVMe XPG GAMMIX S11 Pro 2TB

Obudowa: NZXT H440 (czerwona)

Dodatkowe okablowanie od Cablemod (czerwone)

 

Sprzęt wizualnie i technicznie w stanie bardzo dobrym, korzystam z niego na co dzień. Nie było żadnych usterek i żadna z części nie była naprawiana.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Edytowane przez Sebamiz3r

cinomatic
komentarz
komentarz

Teraz są wakacje więc szczególnie nisko (patrząc na czas poza wakacyjny) są zestawy wyceniane.

 

Poza dyskiem 2TB m.2 cały zestaw tak realnie koło 1700-1800 zł

 

I to tak bardziej optymistycznie

 

Sebamiz3r
komentarz
komentarz

Szału nie ma, ale myślałem, że udałoby się ugrać trochę więcej.

Obecnie siedzę na 1080p, ale w tym lub na początku przyszłego miesiąca dostanę monitor 1440p 165Hz i będzie ciężko w cokolwiek pograć. Czy sam upgrade karty np. na używany 3090/3080, może 4070 Ti coś da? Czy po stronie procka będzie duży bottleneck? Czy może coś innego byłoby dobrą opcją?

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Po OC mógłbyś pomyśleć max o 3060TI B o na tym się kończą tutaj powoli możliwości.

 

Mas dobra bazę. Szkoda sprzedawać całego kompa.

 

Raczej zacząłbym od zmiany procesora + płyty głównej  a później poszedł w kartę.

 

No chyba że od razu chcesz poczuć różnice to kupić nawet dużo lepsza kartę i nie patrzeć na bottleneck mając w głowie że z czasem trzeba zmienić będzie procka i płytę

Sebamiz3r
komentarz
komentarz (edytowane)

Gdybym miał siedzieć na 1080p to bym się nawet nie zastanawiał i zrobił tak, jak napisałeś, no ale niestety nie ucieknę już przed zmianą monitora (potrzebuję większy obszar roboczy do pracy zdalnej, a przy okazji zdecydowałem się też zwiększyć ilość klatek). Przy tej rozdzielczości i karcie to słabo będzie pod kątem grania.

Przed wrzuceniem tematu na forum robiłem trochę rozeznanie w temacie i z początku miałem kupić używanego RTXa 3090, ale po porównaniu z 4070Ti wychodzi, że lepsza jest karta z obecnej generacji. Generalnie, większość argumentów jest po stronie 4070Ti (nowsza architektura, mniejszy pobór mocy, każda kupiona karta będzie miała jeszcze kilkuletnią gwarancję), pytanie tylko, czy te 12GB VRAM to zaraz nie będzie za mało, stąd moje zawahanie. 

Bottleneck to kolejny problem, dlatego też zdecydowałem się zasięgnąć opinii innych co do tego tematu. Wypadłem trochę z obiegu co do cen sprzętu, no może poza GPU, ale nie spodziewałem się, że przesiadka to będzie aż taki koszt, zwłaszcza gdy nie chcę bawić się w opcje budżetowe, a złożyć coś, co wytrzyma kolejnych kilka lat. 

Lepiej chyba iść w tymczasową wymianę GPU, tylko pytanie, jaki model byłby najlepszy w takiej sytuacji. Zakładam, że za rok zmieniałbym całą platformę.

Edytowane przez Sebamiz3r
cinomatic
komentarz
komentarz

Ja bym zrobił OC procka i poleciał w używanego na gwarancji za 1300 zł ( kwestią poszukania na olx) RTX3060 TI...

 

Skoro chcesz i tak za rok zmienić całego kompa.

Sebamiz3r
komentarz
komentarz

OK, przejrzę oferty i pójdę zapewne zgodnie z poradą.

 

Dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.