x-kom hosting

czy używać ten zasilacz?

gorys10
utworzono
utworzono

będę składał komputer budżetowy w okolicy 2000zł, i znalazłem zasilacz od komputera, który nie był używany kilka lat i mam pytanie czy jest sens tegu użyć czy lepiej to wywalić i kupić nowy, właśnie zerwałem plombe i w środku wygląda wszystko dobrze, kondensatory itd, komputer ma byc na integrze r5 4600g lub 5600g bez dedykowanej karty graficznej do zadań domowych, nie planuje grać na pc 

image.jpeg

IMG20230620224827.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Proszę.

https://www.x-kom.pl/lista/elne7hmtv

 

Jak zachowasz zasilacz, będzie jeszcze taniej.

Co do jego parametrów, to by trzeba było sprawdzić w serwisie.. jednak jak nie masz na to czasu.

Możesz wziąć pełen zestaw z linku.

Ps. jak nie zamierzasz grać to możesz zejść z procesora na r5 4600g i zaoszczędzić 140zł.

I tak da radę w zastosowaniach domowych bez żadnych przeszkód, a pieniądze będą zaoszczędzone.

 

gorys10
komentarz
komentarz

dzięki, o czymś takim myślałem właśnie (może bez dysku bo podobny na promce wczoraj zamówiłem z amazona) zasilacz włącza starego kompa i wszystko działa, bardziej mi chodzi o to czy zasilacz jest kompatybilny (standard atx więc chyba tak, ale chciałem sie upewnić) i czy to jest zasilacz ze sławnej czarnej listy, czy to podobny sprzęt do aktualnych budżetowych zasilaczy i czy jest szansa, że jak go podłącze do nowych części to coś ulegnie uszkodzeniu, jeśli jedyna co może sie stać to awaria zasilacza, bez uszkodzenia nowych elementów to zamówie zestaw bez zasilacza a w przyszłości ewentualnie wymienie

Sławomir
komentarz
komentarz

Standard ATX, nadal obowiązuje, więc z ceny można zejść. zasilacz jest/był dobrej produkcji, nie wiadomo w jakich warunkach był chowany, i stąd największe wątpliwości

Jednak jeśli chodzi tylko o zasilacz do procesora to wystarczy w zupełności 300-350W.

np. taki

https://www.x-kom.pl/p/459588-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-11-350w-80-plus-bronze.html

 

Jeśli boisz się używać obecnego.

gorys10
komentarz
komentarz

cały czas leżał u mnie na szafie w pokoju, nie żadna wilgotna piwnica itp, uspokoiłeś mnie, narazie zostane przy tym, jeszcze tylko zastanawiam sie czy brać płyte b550 czy coś bardziej wypasionego b450, płyta albo z wifi albo dokupie jakąś karte roszerzeń wifi, niestety nie mam możliwości poprowadzenia kabla

 

Sławomir
komentarz
komentarz

b450, to byś musiał zlecić update biosu, nie wiem czy wszystkie sklepy dają taką możliwość.

Tutaj masz najtańszą płytę z WI-Fi na B550

https://www.x-kom.pl/p/1115615-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b550m-ds3h-ac.html

 

 

540zł.

Możesz podmienić w zestawie, bez zasilacza i tak będzie sporo poniżej 2k.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

To zasilacz poziomem zbliżony +/- do SPC Elementum, tyle że raczej wiekowy (firma OCZ nie istnieje od blisko dekady, a ten model premierę miał bodaj w 2008...) Na oko nie widzę, by kondensatory były wylane. Jeśli pomiar napięć miernikiem nie wykazuje anomalii, powiedzmy, że można go używać w budżetowych zestawach. Sam w zestawie niskich lotów (i5 2500S + HD8570) mam zamontowany stary Tacens Valeo III (który jak na ironię jest lepiej wykonany niż praktycznie wszystko, co Tacens wydał od tamtego czasu :E)

Edytowane przez rafalluz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.