x-kom hosting

Czy płyta główna może spalić ram?

Q_KAMIL
utworzono
utworzono

Cześć

Mam taki problem podłączyłem stary dysk  HDD 160gb do komputera który zresztą nie zadziałał, ale po podłączeniu komputer nie chciał wstać. Po czym piszczal 5 krotnie więc zacząłem wyjmować ram i wyjąłem 3 kości i uruchomił się. Więc zaczęła wkładać z powrotem i dołożyłem łączenie 3. Ostatnia 4 powodowała wspomniane piszczenie i nie uruchamianie komputera. Po w włączeniu kompa na 3 kościach Ramu widział tylko 16gb czyli tak jak by jednej nie było wiec zacząłem przekładać i kombinować po czy przestały działać 3 kości. Wnioskuje że zadziało się tak po montażu w ostatni 4 slot tak jakby on uszkodził ram. Obecnie mam 8gb Czy jest to możliwe? Stary dysk był już odłączony. Komp bez OC
Specyfikacja:

Procesor: i5 7600
płyty główna: Gigabyte Z170-D3H
Ram: DDR4 32gb po 4x8gb Hyperx 2400 (Obecnie działa 8gb)
Grafika: GF GTX750TI
Zasilacz BeQaiet 550WATT

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Q_KAMIL napisał:

Mam taki problem podłączyłem stary dysk  HDD 160gb do komputera który zresztą nie zadziałał, ale po podłączeniu komputer nie chciał wstać.

Czyli nie działał i dalej nie działa bo nie rozumiem? Resetowałeś bios? Nie naprężałeś płyty głównej zbytnio?

Q_KAMIL
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak go podłączałem to myślałem ze działa, chciałem zobaczyć co tam na nim mam. Ale nie ruszył, w biosie go nawet nie było.

leelareso
komentarz
komentarz

A coś z tych rzeczy robiłeś co napisałem wyżej? W gniazdach od ramu nic nie ma jakiegoś paproka czy coś?

Q_KAMIL
komentarz
komentarz

Resetowałem, przedmuchiwałem, jestem informatykiem co prawna grafikiem ale trochę się znam. Ale tutaj zgłupiałem nie mam jak sprawdzić tych 3 kości ram bo na każdej, już nie wstaje win. Tak jak by poszło większe napięcie na ten 4 slot, a teraz jest chyba zwarty

leelareso
komentarz
komentarz
18 minut temu, Q_KAMIL napisał:

Ale tutaj zgłupiałem nie mam jak sprawdzić tych 3 kości ram bo na każdej, już nie wstaje win.

Ciężko ogarnąć co masz na myśli. Czyli testowałeś 4 w 1 slocie i tylko na jednej się odpaliło?

Q_KAMIL
komentarz
komentarz

Sorry ale jestem wnerwiony, potrzebuje kompa do pracy. W pierwszym slocie jest 8gb i tej nie ruszałem i ona działa, 2 slot była kość której nie widział w 3 widział i działała puki nie nie przełożyłem do slotu 4 po tym przełożeniu nie działała win nie wstaje. Teraz mam 8gb w 1 slocie tylko

leelareso
komentarz
komentarz

Zobacz czy te kości odpalą na tym slocie, jeżeli tak to coś mogło z płytą się stać albo cpu.

Q_KAMIL
komentarz
komentarz

Kupiłem 8gb wsadzę w slot 3 żeby zrobić dual. Jak zadziała to płyta albo Procek. Myślisz ze może to tez być CPU? Jak to sprawdzić mam innego procka na tą podstawka tylko czy go nie uszkodzę kurde sam nie wiem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.