x-kom hosting

Ciągły reset komputera

PuchaczOoO7
utworzono
utworzono

Komputer cały czas po odpaleniu się resetuje, potrafi tak nawet godzinę i dłużej aż w końcu zdecyduje się odpalić. Muszę go usypiać bo jeśli go wyłączę to problem się powtarza. Uruchomić ponownie także mogę bez problemów lecz zamknąć już nie. Wymieniłem zasilacz z 550w silentium PC na 1000w endorfy ale problem dalej występuje 

 

i5-11600k

36gb ram corsair 3600mhz

Rx 580 4gb

Tuf gaming z590 wifi

Endorfy 1000w Gold plus

Chłodzenie wodne aio krux 240 argb

Dodam że na płycie głównej są diody. Podczas ciągłego resetuje komputera pojawia się czerwona dioda, po tym jak już się uruchomi pojawią się na chwilę zielona z żółtą a potem biała

Zasilacz wymieniłem z 2 godziny temu i niestety komputer do tej pory jeszcze się nie odpalił, ciągle odpala się na chwilę z tą czerwoną diodą i reset

Mogeto
komentarz
komentarz

Jak masz zrobione te 36GB RAM? W ilu modułach i jakie pojemności poszczególnych modułów?

PuchaczOoO7
komentarz
komentarz

8gb x4 wszystkie kości te same 

Mogeto
komentarz
komentarz

Czyli 32GB, nie 36.

Odłącz komputer od prądu, wyjmij baterię z płyty głównej na godzinę i włóż, po czym wyjmij trzy moduły RAM i spróbuj włączyć komputer tylko z jednym modułem RAM, w DIMM-A2 czyli drugim slocie od strony procesora.

PuchaczOoO7
komentarz
komentarz

Niestety dalej to samo

Ram jest sprawny, odpalałem z kartą graficzną jak i bez (procesor dokładnie i5-11600k więc ma integre) nie wiem w czym problem płyta główna? Procesor? Chłodzenie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.