x-kom hosting

[brak dźwięku] Problem z kartą dźwiękową

airdamien23
utworzono
utworzono

Z niewiadomych mi przyczyn karta dźwiękowa przestała działać. 

Mam komunikat podczas instalowania sterownika:

Co sądzicie ?

Chciałbym sprawdzić czy z płyty głównej będzie dźwięk działał, ale nie pamiętam jak moje 2.0 (lewy i prawy) głośniki podpiąć do płyty głównej. Czy mam coś w biosie poprzestawiać ?

 

Proszę o pomoc

 

2.jpg

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

co to za karta?

airdamien23
komentarz
komentarz (edytowane)
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

aaa problem znany sam kiedyś używałem jej (dalej mam), specyficzny problem dla tej karty, wyłącz pc z prądu i podłącz, powinna zaskoczyć. Problem często występuje po resecie pc i nie wykrywa karty też.

airdamien23
komentarz
komentarz

W sensie mam ją wyjąć i włożyć ?

leelareso
komentarz
komentarz

nie komputer wyłącz z zasilania odczekaj chwilę i podłącz, możliwe też, że trafiła ci się totalnie zrąbana sztuka to już tylko reklamacja zostanie.

airdamien23
komentarz
komentarz

Reset był, kompa wyłączyłem i włączyłem problem dalej pozostał. Chyba że wyjmę i włoże to może zaskoczy ?

leelareso
komentarz
komentarz

nie chodzi mi o reset, z zasilania go wyłącz całkiem i zostaw na chwilę.

airdamien23
komentarz
komentarz

zasilacz wyłączyłem, włączyłem. Dalej nic

leelareso
komentarz
komentarz

No to do jakiegoś serwisu, może zrobią. Jak mówiłem bardzo problematyczna seria kart dźwiękowych to jest.

airdamien23
komentarz
komentarz

Ok.  A jak przerzucić się na płytę główną ? Bo zapomniałem co do jakich kolorów i czy coś mam zmienić w biosie ?

leelareso
komentarz
komentarz

nic nie musisz przełączać w biosie o ile nic nie ruszałeś, a co chcesz podłączyć? słuchawki czy jakiś mixer?

airdamien23
komentarz
komentarz

Głośniki 2.0 moje microlaby solo 6c. już nie pamietam prawy i lewy do jakich kolorów ?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

no nie ma lewy/prawy ogólnie wszystko jednym kablem w zielone wejście idzie. Musiałbyś zastosować rozdzielacz image.png.2662c81703164da53faab28b636eb8f0.png taki albo takiimage.png.e74622260d4bd45f9a56432f8c9c7e31.png

airdamien23
komentarz
komentarz

w microlabie nie ma jednego kabla jest lewy i prawy. 2 kabelki

airdamien23
komentarz
komentarz

@leelareso

Np. chce podłączyć słuchawki do płyty podpinam do zielonego wejscia to cos mam przełączyć ? Bo narazie podpiałem i nie trybi

leelareso
komentarz
komentarz

w windowsie co masz ustawione jako główny odtwarzacz?

airdamien23
komentarz
komentarz
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

No to powinno działać normalnie, wbiosie nic nie zmieniałeś? I słuchawki są sprawnena 100%? Możesz też zainstalować najnowsze sterowniki realteka i zobaczyć czy zatrybi jeżeli tego nie robiłeś

airdamien23
komentarz
komentarz

w biosie nic i słuchawki są sprawne

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

To spróbuj nowsze sterowniki, patrzyłeś czy wskaźnik głośności w ustawieniach się rusza jak odtwarzasz  np z yt albo coś? W najgorszym przypadku mógł paść układ na płycie.

airdamien23
komentarz
komentarz

Tak chodzi ten suwak

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

więc to wina uwalonego układu albo problem ze sterownikami. Zawsze możesz dokupić kartę dźwiękową pod usb za 20zł

airdamien23
komentarz
komentarz

po zainstalowaniu sterowników dźwiękówka z płyty działa

leelareso
komentarz
komentarz

i gitara =)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.